Náměstí Míru bude patřit Svatoludmilské poutní slavnosti

Reklama

Prostor před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru se stane v úterý 16. září v den svátku sv. Ludmily dějištěm Svatoludmilské poutní slavnosti, pořádané na počest sv. Ludmily, babičky svatého Václava, manželky prvního přemyslovského knížete Bořivoje a první české svaté. Slavnostního zahájení se zúčastní starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Poutní bohoslužba začne v 16:30 hodin, následovat bude duchovní koncert sakrální hudby v podání smíšeného pěveckého sboru Campanula Jihlava, který se zaměřuje především na sakrální hudbu od 16. století po současnou domácí i zahraniční tvorbu. Těleso pod vedením sbormistra Pavla Jiráka má za sebou řadu koncertních turné po evropských zemích a významných ocenění, např. vítězství na Festivalu adventní a vánoční hudby s Cenou Petra Ebena v roce 1995 či zlaté pásmo v soutěži smíšených sborů v Pražských dnech sborového zpěvu 2000. Návštěvníci Svatoludmilské pouti budou moci ochutnat posvícenské koláče, které budou upečeny pro tuto příležitost.

„Myslím, že v době dnešního kultu mládí může být svatá Ludmila příkladem moudré zralé ženy i babičky. A našim babičkám ještě přinejmenším má generace za mnohé vděčí. Ludmila bývala nazývána také Matkou české země a stala se patronkou vinařů, babiček a matek vůbec. Jsem ráda, že i v moderní době dokážeme navázat na starobylé tradice poutí v den svátku toho, komu byl kostel zasvěcen,“ uvedla starostka Jana Černochová.

Duchovní koncert bude hrazen z finančních prostředků získaných z pražského magistrátu z provozu výherních hracích automatů. Magistrát peníze přerozděluje i těm městským částem, které podobně jako Praha 2 vyhlásily nulovou toleranci hazardu.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama