V. Mezinárodní setkání flašinetářů v Brně

Sekce Kruhu přátel Technického muzea v Brně s názvem „Flašinety a mechanické hrací stroje“ pořádá již pátý ročník Setkání flašinetářů v Brně. Brněnské setkání je dvoudenní a na programu jsou jak odborné workshopy, tak i vystoupení a improvizace pro širokou veřejnost. Letošní novinkou je závěrečný koncert v Červeném kostele. Jeho výtěžek bude věnován Asociaci pomáhající lidem s autismem APLA-JM, o.s.

Reklama

Podrobný program


Pondělí 18. 8. 2014 od 10:00 – 12:00 hod. Přednáškový sál Technického muzea v Brně:

Pracovní setkání v rámci V. Mezinárodního setkání flašinetářů v Brně a výroční schůze Kruhu přátel TMB sekce Flašinety a mechanické hrací stroje.

Budou zde předneseny praktické přednášky o restaurování flašinetů, opravách papírových pásů a válců s nahrávkami, o historii výrobců v různých zemích Evropy apod. Setkání se zúčastní hosté ze zahraničí.


Pondělí 18. 8. 2014 od 14:00 – 17:00 hod. Palác šlechtičen – Etnografický ústav MZM:

Slavnostní zahájení za účasti všech flašinetářů ve 14:00 hod. v areálu Paláce šlechtičen Etnografického ústavu Moravského zemského muzea a koncert účastníků v historickém centru města Brna, kde se budou zpívat šansony a lidové písně za doprovodu flašinetů od různých interpretů jako například  Edith Piaf, Juliette Gréco, Charles Aznavour, Serge Gainsbourg, Dalida, Yves Montand a další.


Úterý 19. 8. 2014 od 10:00 – 12:00 hod. Přednáškový sál Technického muzea v Brně:

Pracovní setkání v rámci V. Mezinárodního setkání flašinetářů v Brně s odbornými přednáškami a informacemi o akcích v zahraničí i ČR.


V úterý 19. 8. 2013 od 14:00 do 16:00 hod. Centrum města Brna:

Vystoupení účastníků v historickém centru města Brna s podobným repertoárem písní a skladeb.


V úterý 19. 8. 2013 od 19:00 do 21:00 hod. Červený kostel:

Slavnostním koncert flašinetářů v kostele J. A. Komenského (Červený kostel) s vybranými skladbami vážné hudby. Ve druhé části vystoupí pan Adrian Oswalt, skladatel vážné hudby s prvky mechanických hracích strojů za doprovodu varhan. Jednotné vstupné 50,- Kč. Výtěžek koncertu bude věnován Asociaci pomáhající lidem s autismem APLA-JM, o. s.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama