Noční let nad Brnem

Další úspěšný noční let této sezóny se uskutečnil 6. června 2014 v Brně. Po dlouhé době to byl společný let více balónů, kdy se k letce balónů BALON.CZ připojily další 2 horkovzdušné balóny.

Reportáž z letu

Reklama

Plánovaní nočního letu je ve srovnání s běžným denním letem složitější. Jednak jde o dvouhodinový let, ale hlavně je let náročnější na vhodné počasí. Na počátku června 2014 se počasí umoudřilo a bylo možné připravit let na pátek brzy ráno. Celkem 5 balónových týmů se sešlo již ve 2:00 ráno v Brně-Žabovřeskách u kapličky, kde piloti udělali poslední měření směru a rychlosti větru a rozhodli o místě startu, Zamilovaném hájku v Řečkovicích. Již za 30 minut jsme všichni dorazili na místo startu a začali s přípravou balónů k letu. Chystat zodpovědně balón za tmy není žádná legrace a pro náhodného diváka je to tajemná podívaná. Piloti a posádky s rozsvícenými čelovkami pobíhají po louce a „něco“ roztahují. Pak se zapálí hořáky a noční klid je přerušen hlukem výkonných hořáků. Za řevu motorů ventilátorů se nafukují obří balóny a hořáky ohřívají vzduch uvnitř až se balóny zvednou a jsou připraveny ke startu.

Krátce před půl třetí je 5 horkovzdušných balónů připraveno ke startu a let přes Brno. První balón dostává povolení a již stoupá a za ním druhý, třetí, … . Všechny balóny letí po větru přímo do centra Brna a po 20 minutách let přelétávají zářící Špilberk a krásně osvětlený Petrov. Piloti a pasažéři pozorují světla velkoměsta, pouliční osvětlení tvoří svítící pavučinu po které proudí světla aut. Na obloze se v pravidelných intervalech rozsvěcují hořáky a jejich světlo dělá z balónů obří žárovky.

Po přeletu údolí Bobravy na jihu Brna balóny stoupají do výšky 1000 m nad zemí a očekávají východ slunce. Pár minut před pátou hodinou se na obzoru objeví obří rudá koule a během pár okamžiků se vyhoupne na nebe, zežloutne a osvítí celou krajinu.

Balóny mají před sebou ještě hodinu ranního letu a užívají si slunečního světla a tepla.

Více jak 2 hodiny po startu přistáváme a louce blízko Pohořelic, posádka již má připravenou snídani. Čaj, káva, šampaňské a koláče nám přijdou vhod.

Díky za let a někdy příště na shledanou na palubě balónů BALON.CZ

 
Komletní nabídku letů balónem najdete na www.balon.czReklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama