ČEZ otevírá své elektrárny: vítejte ve světě virtuálních prohlídek!

Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren nabízejí nově spouštěné virtuální prohlídky provozů Skupiny ČEZ. Návštěvníkům se otevře 7 elektráren s celkem 105 zastaveními. V případě Temelína jde o světovou premiéru podobného řešení v rámci více než 430 reaktorů jaderných elektráren provozovaných ve světě.

Je libo cesta až do reaktorové šachty jaderné elektrárny Temelín? Víte, jak uvnitř vypadá tušimická elektrárna po komplexní obnově? Nebo se chcete jen tak kochat pohledem z gondoly „větrníků“ u Litomyšle? Tohle i mnohem víc zažijete prostřednictvím právě spouštěných virtuálních prohlídek elektráren Skupiny ČEZ!

Reklama

Každá prohlídka startuje leteckým panoramatem lokality a uživatel může pak na základě vlastní volby navštívit nejdůležitější části elektrárny. To vše doplněno popisky, technickými daty a dalšími zajímavostmi.Sedm elektráren nabídne celkově 105 zastavení. Virtuální prohlídka jaderné elektrárny Temelín jesoučasně světovou premiérou podobného řešení mezi více než 430 globálně provozovanýmijadernými reaktory. Projekt, který má i svou anglickou verzi, vznikl na základě spolupráce agentury CDI.CZ a specialistů provozu a komunikace Skupiny ČEZ.

„Stále rostoucí zájem o exkurze do našich elektráren a informačních center nás utvrdil v rozhodnutíumožnit prohlídku i těm, kteří z nejrůznějších příčin nemohou přijet až za námi. Své zážitky a poznatky siale samozřejmě mohou oprášit i ti ostatní,“
říká koordinátorka vzdělávacího programu ČEZ Marie Dufková.

Prohlídkou aktuální sedmičky elektráren celý program zdaleka nekončí. „Rádi bychom ještě letos pozvali všechny fanoušky a zájemce o energetiku do dalších krásných míst. Prostřednictvím virtuálních prohlídekchceme otevřít světu mj. první českou jadernou elektrárnu Dukovany, jeden z divů světa – přečerpávacívodní elektrárnu Dlouhé Stráně nebo komplexně zmodernizovaný provoz v Ledvicích,“ láká veřejnost Marie Dufková.

Více informací o elektrárnách Skupiny ČEZ v ČR

Víte, že…

– portfolio elektráren Skupiny ČEZ v České republice zahrnuje 2 jaderné, 13 uhelných, 35 vodních, 13 fotovoltaických, 2 větrné elektrárny a také jednu bioplynovou stanici?
– dceřiná společnost ČEZ Energo provozuje zhruba 70 kogeneračních jednotek – malých kombinovaných výroben elektřiny a tepla?
– v rámci ČEZ letos poprvé převáží objem výroby v jaderných elektrárnách nad produkcí z uhelných elektráren?
– na komplexní odsíření svých uhelných elektráren uskutečněné v 90. letech navazujeme tzv. komplexní obnovou vybraných uhelných zdrojů (Tušimice, Ledvice, Prunéřov)?
– současně probíhající modernizace a ekologizace vodních elektráren umožní do roku 2022 zvýšení jejich produkce o 60 milionů kWh elektřiny a tím pokrytí spotřeby dalších 17 tisíc domácností?

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama