Olomouc zve na barokní slavnosti

Dokážete spočítat, kolikrát jste se už do Olomouce chtěli podívat? Většinou Vás něco upoutalo, lákalo, ale ještě nebyla ta pravá příležitost. Naopak ti, co se příležitosti chopili, budou se rádi z mnoha důvodů vracet.

Reklama

Věděli jste, že Olomouc by mohla být téměř synonymem pro baroko – období, které její vzhled ovlivnilo snad nejvíce? Nezáleží na tom, jestli jste u nás domácí, nebo se do srdce Moravy vydáte poprvé. Věříme, že i když třeba historii příliš neholdujete, najde se ve vašem kalendáři alespoň jeden letní večer, kdy na sebe necháte dýchnout kousek toho zdobného období plného buclatých andělíčků. Přijměte srdečné pozvání na Olomoucké barokní slavnosti! Mile vás překvapí, slibujeme!

O tom, že Olomouc si své barokní duše skutečné váží a chce se o ni podělit, pravděpodobně nejlépe svědčí Olomoucké barokní slavnosti, jejichž druhý ročník zaplní téměř polovinu letních prázdnin. Od 27. června až do 20. července budete mít možnost užít si fascinující podívanou, živou exkurzi do fantaskního světa fabulací, emocí, výrazné gestikulace a pestrých barev barokní opery. Jedinečnou atmosféru nabídne nejen jezuitský Konvikt, kde se festival odehrává, ale také historické kulisy starobylé Olomouce. Tu můžete mít jako na dlani, když po setmění vystoupáte na jednu z olomouckých věží.

Oproti loňskému prvnímu ročníku festivalu letos nabídne olomoucký soubor Ensemble Damian hned dvojnásobnou porci letních večerů s barokní či novobarokní operou. Představení totiž byla vyprodaná a ohlasy nadšené, proto se pořadatelé rozhodli festival rozšířit, aby se skutečně dostalo na všechny zájemce o barokní zábavu. „Jsme nadšeni nejen z podpory, které se nám ze strany města dostalo, ale i z obrovského zájmu diváků, kterých bylo na dva a půl tisíce. Pokračovat bychom samozřejmě chtěli i v příští sezoně,“ uvedla po loňském ročníku Kateřina Zahradníčková z Ensemble Damian.  Nedostatek byl tedy loni jediný – délka trvání festivalu. Letos se však podařilo i díky podpoře města protáhnout trvání barokních slavností ze dvou týdnů na bezmála měsíc. Návštěvníci města proto budou i tentokrát opět potkávat postavy v barokních kostýmech přímo v ulicích a v okolí radnice, opět je bude čekat nezapomenutelný program v prostorách staré jezuitské univerzity. 

TIP: SOUTĚŽ – Vyhrajte víkend v Olomouci! Odpovězte na aktuální soutěžní otázku na www.stayovernight.eu a vyhrajte jedinečný víkend pro dva včetně vstupenek na Olomoucké barokní slavnosti a další zajímavé ceny.

V hlavním večerním programu návštěvníci uvidí kromě jiného i komickou operu od Wolfganga Amadea Mozarta. Operu Bastien a Bastienka napsal dvanáctiletý hudební génius jen chvíli poté, kdy odjel s rodinou z několikaměsíčního pobytu v Olomouci, publikum ji zažije s nově přeloženým libretem, když překladatelem byl Jaromír Nohavica. Na programu jsou dále díla Vivaldiho, Handela a také olomouckého skladatele a šéfa souboru Ensemble Damian Tomáše Hanzlíka.

TIP: S LeoExpress získáte 20% slevu při zakoupení vstupenky na festival.

Program nabízí zajímavé bonusy v rámci vstupenky a podrobnosti o festivalu najdete na http://baroko.olomouc.eu.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama