Nový zámek Kostelec nad Orlicí – místo, kde to žije…

Nový zámek nabízí od 6. června do 13. července 2014 kromě zámecké expozice Život v biedermeieru také výstavu Textilní konfrontace II v Galerii Kinský. Tato výstava představuje práce studentů a pedagogů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby PdF University Hradec Králové.  V tomto období se můžete při návštěvě zámecké expozice nechat okouzlit modely oděvní výtvarnice Jarmily Vondrákové, které nesou stopu umění. Její technika zpracování látek je velmi osobitá, každé šaty jsou originálem. Jarmila Vondráková své modely z vrapovaného hedvábí ručně barví. Ostatně nechala si tuto techniku patentovat a je tak zřejmě jedinou oděvní výtvarnicí, co ji využívá.

Reklama

Jarmila Vondráková
je absolventkou brněnské Střední uměleckoprůmyslové školy, obor propagační grafika a fotografie. Textilní a oděvní tvorbě se věnuje přes pětadvacet let. Je autorkou ojedinělé technologie barvení a plisování textilií. Tuto originální rukodělnou techniku uplatňuje především na přírodním hedvábí, ale také na přírodní vlně a některých syntetických tkaninách. Její oděvy se nacházejí nejen v soukromých evropských sbírkách. Najdeme je rovněž v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze nebo ve sbírce národní japonské televize NHK v Tokiu.

V letošním roce se Nový zámek v Kostelci nad Orlicí stal certifikovaným turistickým cílem, který bude poskytovat zázemí pro cyklisty i pro jejich kola. Okolo zámeckého parku vede cyklostezka a odbočka k němu je dobře značena. I pro ostatní návštěvníky, majitele plechových miláčků či turisty cestující vlakem, je cesta do kosteleckého zámku jednoduchá. Kostelec nad Orlicí leží jen 30 km od Hradce Králové a dostanete se k němu po silnici I/11 vedoucí do Šumperka nebo vlakem. Bedřich Kinský kdysi uvolnil část pozemků nedaleko zámku na stavbu železnice Hradec Králové – Letohrad a tak dnes můžete od zastávky Českých drah vejít přímo do rozlehlého parku a procházkou dojít až k zámku. Pokud se necháte hned zlákat k návštěvě expozice či výstavy, budeme rádi a za Vaši návštěvu v zámku dostanete 10% slevu na konzumaci v Toniově zámecké kavárně, která nabízí teplou i studenou kuchyni. Pro neposedné děti je v dohledu terasy kavárny připraveno hřiště, takže unavení rodiče si mohou v klidu vychutnat dobrou kávu, domácí koláče a dortíky, tatínkové jistě ocení točené pivo a maminky míchané nápoje.

A hudbymilovným návštěvníkům nabízíme několik zajímavých koncertů. V pátek 6. června nám na klavír zahraje i zazpívá a u toho jistě pobaví Jan Budař. Prázdniny zahájíme 4. července koncertem Lenky Filipové, která vystoupí v areálu parku spolu s Lenny a Jindřichem Konířem. V polovině srpna, přesně 15. srpna 2014, nás přijede navštívit nositelka několika výročních hudebních cen Anděl, čerstvá maminka Lenka Dusilová a její Baromantika.

Přijeďte se podívat do Kostelce nad Orlicí, navštivte Nový zámek a přesvědčte se, že je to zámek, který žije… A pokud to v červnu nestihnete, naplánujte si návštěvu na sobotu 5. července 2014, kdy Vás uvítá „u sebe doma“ v roli průvodce zámeckou expozicí majitel zámku František Kinský.

Všechny informace najdete na www.zamekkostelecno.czReklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama