Putujeme Velkou Moravou

Reklama

Webová stránka www.velka-morava.eu, představující turisticky zajímavé velkomoravské lokality na území Jihomoravského, Zlínského a Trnavského samosprávného kraje, je základním výstupem nejnovějšího projektu Centrály cestovního ruchu-Jižní Morava.

Impulsem k zahájení projektu „Společná propagace turistického potenciálu dědictví Velké Moravy v příhraničním území“, který se uskutečnil díky finanční podpoře Fondu mikroprojektů Operačního programu přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013, byl ohlas loňského 1150. výročí příchodu Konstantina a Metoděje na Moravu.  Hlavním cílem projektu je nabídnout rodičům a prarodičům s dětmi školního věku zajímavá místa spojená s historií našich zemí a přiblížit jim možnosti, existující ve velkomoravských lokalitách s muzejní infrastrukturou.

IIustrovaný webový portál www.velka-morava.eu soustřeďuje informace o historii Velké Moravy a významných velkomoravských lokalitách, zejména pak přehled aktuální nabídky památek v Mikulčicích, Pohansku, Znojmě-Hradišti, Starém Městě u Uherského Hradiště, Modré a Kopčanech včetně dalších tipů na výlety po okolí.

Partnery projektu jsou Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s. a obec Kopčany.


Pohansko u Břeclavi

Kostel sv. Markéty Antiochijské, Kopčany

 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama