Chvíle štěstí v Rakousku 2014

V Rakousku si přijde na své každý – vášniví sportovci toužící po zdolávání vrcholů, požitkáři nadšení z talíře se skvělou večeří, děti prahnoucí po přívalu dobrodružství i jejich odpočinek milující rodiče. Jednoduše ideální letní dovolená.

Rakousko je země protikladů – romantické pastviny i hučící vodopády, zelená údolí i majestátní horské štíty, pulsující moderní města i tradiční vesničky, poklidně tekoucí Dunaj i dravé horské bystřiny. Korutanská jezera na jihu i dolnorakouské cyklostezky na severu, tyrolské masivy na západě i rozkvetlé louky ve Štýrsku na východě. Skvělá vína v Burgenlandu i lahodná piva z malých pivovarů v Horním Rakousku. Vorarlberská radost z pohybu i harmonie kultury v Salcburku. A uprostřed moderní i starosvětská, ale vždy působivá Vídeň.

Reklama

V Rakousku zkrátka nezáleží, jestli si chcete právě vyrazit na kole po některé z mnoha perfektně připravených cyklostezek, osvěžit v průzračně čisté vodě nesčetných jezer, překonat sami sebe při cestě na vrchol nebo si prohlédnout kulturní poklady. Příjemní rakouští hostitelé a jejich regionální kuchyně z čerstvých surovin se vždy postarají o to, abyste se cítili jako v ráji.

Více se dočtete na oficiálních stránkách o dovolené v Rakousku.


Horská túra ve štýrském pohoří Hoschschwab C Steiermark Tourismus_ikarus.cc


Jezero Zürsersee – Vorarlbersko C LechZuers-TourismusGmbH


Letní idyla v Pyhrn Priel – Horní Rakousko C OEW Fehringer

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama