Střední Morava – cyklistický ráj

Střední Morava je regionem tradiční kultury, vřelých přijetí a malebné, mnohdy nedotčené přírody. Vydejte se s námi na kole za poznáním místních historických památek, naučných stezek a dech beroucích výhledů. Uvařte si pivo dle vlastního receptu v litovelském pivovaru, navštivte chráněná krajinná území a litovelské Pomoraví, vydejte se po stopách lovců mamutů, či se jen zasněte nad krásou místní nezaměnitelné atmosféry. Celý výlet pak můžete zakončit ochutnávkou pravých olomouckých tvarůžků. Přinášíme Vám několik tipů, která místa navštívit.

Reklama


Na kole do minulosti Moravskou bránou

Vydejte se s námi po stopách lovců mamutů a nahlédněte do dob dávno minulých. Historicky laděná cyklostezka o 10 stanovištích Vás provede oblastí Přerova, Lipníka nad Bečvou a Hranic. Trasa navazuje na tzv. „Jantarovou stezku“ – pradávnou obchodní cestu. Seznámí Vás s životem za Velkomoravské říše, shlédnete pozůstatky pravěkých sídel a navštívíte také tajemný hrad Helfštýn a trosky hradu Drahotuš.

Délka trasy: 70 km (lze rozdělit na dva menší okruhy)

Náročnost: střední až vysoká

 

Naučná stezka Luhy Litovelským Pomoravím

Relaxační cyklostezka z Horky nad Moravou do Litovle Vás asfaltovou cestou provede krásami chráněné krajinné oblasti Litovelského Pomoraví. Nahlédněte do života ohrožených druhů rostlin a ptáků, navštivte Dům přírody Litovelského Pomoraví s hájovnou s vlastní expozicí o včelařství v Šargounu a uvařte si pivo dle vlastního receptu v litovelském pivovaru.

Délka trasy: 13 km

Náročnost: mírná, vhodná i pro rodiny s dětmi

 

Cesta po pevnůstkách císařsko-královské pevnosti

Naučná cyklostezka spojuje třicet vojenských objektů a pevností, které v 18. století tvořily opevnění města Olomouc. Dodnes se jedná o nejrozsáhlejší opevnění v České republice. Informační tabule stezky jsou vybaveny QR kódy – každá pevnost Vám o sobě na místě prozradí více online. Navštivte některou s šesti veřejnosti přístupných pevností – Korunní pevnůstka, Fort XIII, Fort XVII, Fort č.2 Radíkov a Fort XXII.

Délka trasy: 87 km

Náročnost: vysoká, vhodná pro zkušené cyklisty

 

Střední Morava se stále více otevírá cyklistům svou četnou nabídkou upravených stezek. Ty jsou vhodné pro cyklisty všech věkových kategorií a sportovních kondic. Vyberte si ze 71 cyklotras – www.strednimorava-tourism.cz/trasy-a-programy/cyklotrasy, nebo si sestavte svojí vlastní trasu na www.strednimorava-tourism.cz/planovac-tras. Zde stačí jen vyplnit Vaši představu její délky a náročnosti. Aplikace Vám obratem vytvoří vlastní cyklistickou trasu přímo na míru Vaší obtížnosti a fyzické zdatnosti. V detailu každé z cyklotras najdete také podrobnou mapu a přesný popis trasy, její výškový profil, fotografie a kalendář po cestě míjených společenských akcí.


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama