Jindřich Štyrský

(Praha 1, do 9. 9. 2007) Poslední příležitost prohlédnout si mimořádnou výstavu významného českého umělce 20. století Jindřicha Štyrského mají Pražané a návštěvníci hlavního města do neděle 9. září v Domu u Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí.
Výstava Jindřicha Štyrského je prvou retrospektivou autora, který patří ke kmenovým osobnostem českého umění dvacátého století. Podává průřez jeho bohatým celoživotním dílem od raných let po závěrečné obrazy a koláže. Štyrského dílo, které je dnes velmi ceněné, prošlo rychlým vývojem, jenž zahrnuje všechny progresivní aspekty českého meziválečného umění od doznívajícího kubismu, přes obrazové básně po vrcholný surrealismus.
Výstava je jedinečnou kulturní událostí, navazující na předcházející výstavu Toyen, již Galerie hlavního města Prahy představila v roce 2000. Je sestavena z mnoha domácích a zahraničních zápůjček (Francie, USA, Izrael, Rakousko, Švédsko). Výstava představuje Štyrského jako komplexní osobnost, věnující se celé řadě oblastí: malbě, kolážím, fotografii, scénografii, poezii, životopisné literatuře, typografii a nejrůznějším edičním aktivitám. Výstava vznikla ve spolupráci s Národní galerií v Praze, záštitu primátora hlavního města Prahy nad výstavou převzal primátor Pavel Bém. Výstava se koná pod záštitou velvyslance Francouzské republiky v ČR, pana Charlese Friese.

Reklama

Cinestar Jihlava

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama