Tipy na víkend 1. a 2. září

Festival Make a Connection
(Jičín, 1. 9. 2007) V sobotu 1. září se v Jičíně uskuteční multižánrový festival Make a Connection. Jedná se o prezentaci všech projektů, které byly podpořeny z programu „Make a Connection – Připoj se“ od roku 2002. Festival bude plný hudby, divadla, výtvarných workshopů, sportovních exhibic a mnohého dalšího a je určen široké veřejnosti i všem účastníkům a absolventům programu „Make a Connection – Připoj se“. Vstup na festival a možnost stanování v místě je ZDARMA.
Program

Reklama

Chorus Angelus přednese skladbu Conversation
(Kašperské Hory, 1. 9. 2007) Zajímavý koncert se uskuteční v sobotu 1. září od 14,00 hodin v originálním prostředí gotického kostela sv. Mikuláše u Kašperských Hor. Středočeský sbor CHORUS ANGELUS z Dobřichovic zde přednese program, se kterým se v říjnu t.r. zúčastní mezinárodní přehlídky dětských pěveckých sborů ve Varšavě. Hlavní součástí programu bude originální skladba mladých současných autorů Igora Angelova a Varhana Orchestroviče Bauera CONVERSATION s podtitulem Příběh Času, Života, Člověka a Krajiny. Jedná se o kompozici, která představuje dialog světa, názorů a stylů na pozadí hudebních rovin minulosti a současnosti. Vstupné na koncert je dobrovolné a bude věnováno na záchranu vzácných historických varhan v kostele sv. Mikuláše.
Plakát

Parním vlakem na rozloučení s prázdninami …a také do Mariánské Týnice
(Lužná u Rakovníka, 1. 9. 2007) Železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka pořádá v sobotu 1. září poslední prázninový výlet. Z Lužné odjíždí parní vlak do Kralovic, dále se pokračuje pěšky do nedaleké Mariánské Týnice (2,5 km) na návštěvu Muzea a galerie severního Plzeňska v barokním souboru bývalého probošství a poutního kostela.

Jízdní řád

Spojeni rytmem na hradě Točník
(Hrad Točník, 2. 9. 2007) V neděli 2. září se na Hradě Točník uskuteční zajímavý hudebně – taneční festival Spojeni rytmem. Ideou festivalu je propojení různých žánrů a etnik. Představí se zde ve svém oboru velmi uznávané skupiny, jako např. skupina historické hudby Krless, či taneční skupina Coiscém (irský tanec) a další. V podvečer se všichni účinkující sejdou na závěrečném gala koncertu.
Více na www.spojenirytmem.org

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama