Vísecká rychta masopustem začíná novou sezónu

Masopust na Vísecké rychtě v Kravařích je pravidelně první akcí, která se zde po návštěvnické přestávce koná. Jeho průběh je zpravidla bujarý a plný veselí. Letos bude Vísecká rychta hostit maškary 1. března od desíti hodin dopoledne.

Reklama

Program masopustního veselí je do velké míry dán tradicí, to znamená že k jeho vrcholům bude patřit průvod masek obcí, během kterého maškary navštíví obecní úřad a místní restaurace. Dalším z důležitých masopustních zvyků je vynesení ortelu nad basou, na kterou jsou svaleny všechny hříchy a příkoří, která místní občany za poslední rok postihla, své stížnosti na zlovolnou basu můžou vznést i sami návštěvníci. Pro ty budou hned u vchodu připraveny koblihy a dospělým příchozím bude nabídnuto i něco ostřejšího. Privilegovanými hosty budou návštěvníci v maskách, kteří budou mít volný vstup.

Na dvoře Vísecké rychty bude uvádět návštěvníky do dobré nálady masopustní kapela a svou účast přislíbili taktéž bratři Pavlíčkové hrající na akordeony. Pro dospělé i dětské účastníky budou připraveny žertovné disciplíny jako hod jelitem nebo sedlácký slalom s polámaným kolečkem. Porce zábavy by však nebyla kompletní, kdyby se akce neúčastnili také divadelní ochotníci ze souboru Nopoď, kteří se budou starat o zábavu v průběhu celého dne a uvedou nově nastudovanou pohádku O Sněhurce.

Na slavnostně naladěné Vísecke rychtě naleznou návštěvníci také obligátní řemeslný jarmark, na kterém bude přítomen košíkář, tkadlena, výrobce lesního skla, keramiky nebo ošatek. Protože je ale masopust také gastronomickým vrcholem, nebudou zde chybět řeznické speciality od Vráti Douši, křížaly, trdelník či nepřeberné množství marmelád ze Žďáru. Rovněž bude možno se vydat v ochutnávačském exkurzu za holandskými sýry nebo za pekařskými dobrotami ze řemeslné pekárny Janov.

Vesnický masopust v prostorách prastaré roubené rychty skýtá nevšední zážitek, na který jsou všichni srdečně zváni. A netřeba připomínat, že více masek znamená více legrace.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama