I v zimních měsících lze v České Lípě navštívit zajímavá místa

Jedním takovým je také Centrum textilního tisku, které je součástí příspěvkové organizace Lipý Česká Lípa.

Reklama

V neděli 16. února 2014 v 10 hodin zahájí Centrum textilního tisku (dále na CTT) svoji čtvrtou návštěvnickou sezónu „Dnem otevřených dveří“, který bude trvat do 17 hodin.

V CTT je umístěna zajímavá interaktivní expozice zaměřená na techniky potiskování textilu.

V 1. patře expozice se návštěvník seznámí s historií kartounek na Českolipsku a tradičními textilními technikami. Jsou zde umístěny velmi cenné exponáty, které nám zapůjčilo Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě; vzorníky, tiskařské formy a výrobky místních kartounek.

Interaktivní část expozice v přízemí našeho zařízení je koncipována tak, aby zaujala návštěvníky všech věkových kategorií. Pro ty nejmenší máme razítka, omalovánky. Pro starší děti puzzle a transferový tisk.  Dále jsme pro návštěvníky připravili řadu motivů na sítech. Mohou si, pod vedením průvodce, natisknout buď vzorek na látku, ale také si mohou zakoupit některý z látkových předmětů vhodných pro potiskování a vyrobit si vlastní suvenýr.

V Centru textilního tisku po celý rok 2014 jsou plánovány v malé galerii tematicky různě zaměřené výstavy. Rok 2014 je zahájen výstavou s názvem „Malba, grafika, šperk“, Mgr. Jana Luňáčka.  Vernisáž k této výstavě proběhne dne 19. 2. 2014

Srdečně vás zveme k návštěvě nejen v den otevřených dveří, ale i v ostatní dny roku.

Více na www.lipy.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama