Projekt zámky a hrady Krušnohoří

Dovolte, abychom Vám představili zámky Červený hrádek a Klášterec nad Ohří na české straně Krušných hor a zámky Augustusburg, Lichtenwalde a hrad Scharfenstein na straně saské, které se spojily v rámci projektu Společný marketing zámků a hradů v Krušnohoří. Při jejich návštěvě budete překvapeni nejen jejich polohou v bezprostřední blízkosti hranic, ale i odlišností stavebních stylů a rozmanitostí nabízených aktivit.

Zámek Červený Hrádek

Reklama

 
Zámek Červený hrádek najdete severně od Jirkova na úpatí Krušných hor. Původní hrad Borek byl založen před rokem 1415 rodem Kraa. Ve 20. letech 15. století byl hrad dobit husity a následně opravován. Fasáda byla natřena červenou barvou, tehdy získal hrad nový název – Červený hrádek. Zrekonstruovaný raně barokní zámek má charakteristické schodiště na čelní straně, výzdoba zámku je tvořena i sochařskými díly Jana Brokoffa, který zde působil ve 2. polovině 17. století.
www.zamek-cerveny-hradek.cz

Renesanční zámek Augustusburg,


Označovaný jako koruna Krušnohoří, leží 516 m vysoko uprostřed překrásné hornaté krajiny. Od většiny německých zámků se odlišuje především ojedinělou architekturou a mimořádnou různorodostí expozic, kterou osloví široký okruh návštěvníků. Ti zde najdou například muzeum motocyklů, muzeum lovné zvěře a ptactva, muzeum kočárů, zámecký žalář s výstavou, zámecký kostel, studniční dům, vyhlídkovou věž a další.
www.die-sehenswerten-drei.de

Nově zrekonstruovaný barokní zámek Lichtenwalde

na úpatí Krušných hor, obklopený nádherným parkem s četnými fontánami, je skutečným skvostem saské krajiny. Uvnitř zámku jsou ve více než 30 historických prostorech a kabinetech umístěny rozsáhlé expozice evropského, asijského a západoafrického umění. Moderna a dějiny zde stojí naproti sobě.
www.die-sehenswerten-drei.de

 

Pohádkový hrad Scharfenstein,

tyčící se vysoko nad údolím řeky Zschopau, proslul jako rodiště krušnohorského lidového hrdiny Karla Stülpnera. Ten také bude vaším průvodcem při prohlídce muzea tradičních krušnohorských hraček, muzea vánočního lidového umění a expozice „Lidové umění mrknutím oka“. Výstavy jsou doplněny kreativní dílnou „Čas zážitků“, obchůdky na hradním nádvoří a hradní věží. Hrad Scharfenstein je ideálním cílem výletu pro celou rodinu.
www.die-sehenswerten-drei.de

Podrobnější informace o připravovaných kulturních akcích, možnostech stravování, ubytování a pořádání nejrůznějších oslav naleznete na internetových stránkách jednotlivých objektů.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama