Karta, která může zachránit život

Každý z nás má v peněžence různé karty. Platební, slevové nebo dokonce řidičský a občanský průkaz. Karta života je ale jedinečná. Je to jediná karta, která Vám může zachránit život.

Co je to Karta života?
Karta života je praktický pomocník, kterého vytvořila Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. Obsahuje všechny důležité informace o Vašem zdravotním stavu, užívaných lécích a výdajích za poskytnutou lékařskou péči.

Reklama

Jak Vám karta může zachránit život? Je to jednoduché. Pokud je k Vám přivolána záchranná služba, tak má okamžitý přístup k informacím o Vašem zdravotním stavu a ihned ví, jaké užíváte léky, na co jste alergičtí, zda trpíte chronickými nemocemi nebo jaké operace máte za sebou. Dále záchranná služba získá kontakt na osobu blízkou, kterou v případě nutnosti může kontaktovat.

Karta je zcela zdarma a nemusíte se bát, že Vám v peněžence přibude další. Karta života je v podstatě virtuální a potvrzením, že Kartu života máte, je samolepka na Vaší kartičce pojištěnce.

Jak kartu získat?

Kartu života můžete získat třemi způsoby. A to vyplněním formuláře přímo na internetu, pomocí vyplněného a podepsaného papírového formuláře, který získáte například na pobočce ZP MV ČR anebo v ordinaci praktického lékaře. Více o Kartě života zde.

Kde údaje najdete?

Vaše údaje jsou uloženy na zabezpečeném serveru ZP MV ČR a přístup k nim mají pouze oprávnění pracovníci záchranné služby a praktický lékař a to pouze, pokud k tomu dáte souhlas. Vy se k údajům dostanete na internetu po zadání PINU a hesla. Karta života je dostupná nejen na internetu, ale i v chytrých telefonech iPhone a v telefonech se systémem Android. Více o mobilní aplikaci zde.

Líbí se Vám Karta života a to jak se ZP MV ČR zajímá o zdraví klientů? Staňte se fanouškem projektu Zdraví jako vášeň.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama