Stezka korunami stromů se pyšní novými info-tabulemi

Turistická dominanta jižních Čech, Stezka korunami stromů na Lipně, je obohacena o novinku – interaktivní informační tabule.

Reklama

Návštěvníky čeká celkem 13 nových zastávek, na kterých si rozšíří své znalosti o lese. Děti potěší především herní prvky, které poznávání učiní ještě zábavnějším. Neotřelou formou se dozví, jak se v lese hospodaří, jak dlouhá cesta vede od semínka až po vzrostlý strom nebo se naučí rozpoznávat jednotlivé stromy podle listů. Didaktické tabule se budou navíc tematicky měnit dle ročních období.

Informace na interaktivních tabulích jsou zaměřeny na témata vztahující se k hospodaření v lese. Návštěvníci si tak doplní informace, které se ve škole rozhodně neučili a v mnohém pro ně budou nové. Tematické proměny tabulí pak zajistí, že se návštěvníci dozvědí, co se v lese děje vždy v aktuálním ročním období. „Les prochází neustálým procesem, a právě ten chceme návštěvníkům přiblížit,“ říká Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů.

„Procházku na Stezce korunami stromů na Lipně jsme chtěli návštěvníkům ještě více zpestřit, a to ať už těm, kteří se nás chystají navštívit poprvé nebo zde už byli. Věřím, že interaktivní tabule jim přinesou nejenom spoustu zajímavých informací, ale především také zábavu,“ dodává Filip Pekárek.
Stezka korunami stromů myslí i na zahraniční návštěvníky, ti si tak mohou přečíst informace v němčině či angličtině na letáčku, který bude k dispozici u každé info-tabule. Didaktické zastávky vznikly za spolupráce Lesů České republiky.

Více informací o Stezce korunami stromů Lipno najdete na www.stezkakorunamistromu.cz

Témata na info-tabulích

•    První tabule u vstupu seznamuje návštěvníky s tím, jak se v lese chovat.
•    Dalších osm pak přibližuje proměny lesa v rámci jednotlivých ročních období.
•    Tři tabule se věnují srovnání hospodářského a ochranného lesa, popisům vývoje lesa, růstu stromu od semínka až k dospělému stromu a využití dřeva.
•    Dvě tabule obsahují herní prvky s magnetickými součástmi.

Zajímavosti

Víte, že dnes lesy pokrývají 44 % rozlohy Evropy a že lesů v Evropě dlouhodobě přibývá?
Z 1 m3 kulatiny lze vyrobit dva milióny dřívek – zápalek, což je zhruba 46 tisíc krabiček

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama