Již po čtvrté na mistrovství světa BROMPTON 2013 .

Mistrovství světa BROMPTON je velkou událostí v duchu anglického excentricismu a humoru.

Poslání mistrovství je ukázat, že na kole se lze dopravovat i v společenském oděvu, a že skládací kolo zdaleka nemusí být synonymem nečeho, na čem se „ušlapete k smrti a co nejede“. Vždyť průměrná rychlost na čele peletonu s bezmála sedmisty účastníky se pohybovala těsně pod hranicí 40 km/h na trati 15,2 Km!

Reklama

Ročník  2013 byl již osmým mistrovstvím světa v pořadí a byl opravdu nadupaný zážitky a skvělými výkony naší výpravy. Přesun místa závodu z Blenheim Palace u Oxfordu na jižní pobřeží Anglie na věhlasný závodní okruh GOOD WOOD nás letos přivedl k experimentu rozvolněného pozemního přesunu se zastávkami v řadě krásných evropských měst a míst. Jak ukazuje výběr fotografií, zvládli jsme ze sedel Bromptonů vidět a zažít festivalový Gent, pohlednicové Bruggy, bílé útesy pobřeží jižní Anglie v parku Seven Sisters, malebné francouzské Amiens a nezapomenutelný zážitek noční světelné show na katedrále v Remeši….

Vynikající byly i výsledky naší „reprezentace“ na závodním okruhu v GOOD WOOD. O většinu skvělých umístění se zasloužil především Ivo Petrouš (mimo jiné první v národním šampionátu ČR a SK), který vybojoval nádherné třetí místo ve víceboji (hlavní závod BWC, sprint a eliminátor). V hlavním závodě se z 640 závodníků umístil na vynikajícím 13 místě. A na bednu to nakonec vybojoval v soutěži ve skládání s časem 8:45 s!
O skvělou zábavu se zase staral Franta Strnad, pracovně též nazývaný „KARKULKA“ (viz fotografie). Jen o jednu příčli mu uniklo vítězství v nejlepším dresu, které nakonec sklidil „SIKH“ v turbanu díky svým zlatým botám 🙂 František zase exceloval svým tanečním výstupem se svým  kolem Bromton u odpoledního čaje.

Karkulka a jeho tanec k vidění zde .

Je vidět, že kola Brompron přitahují výjmečné i svérázné osobnosti a za celou historii co zájezd na BWC připravujeme byla akce vždy plná dobré nálady a nevšedních zážitků….

Všichni účastníci si zasloží velký dík za perfektní náladu a atmosféru akce a nám nezbývá než se těšit na mistrovsví ČR a další ročník mistrovství světa!

MČR společně s festivalem CYKLOSPECIALIT proběhne již v sobotu 28.9. 2013!

Pozvánka na FESTIVAL CYKLOSPECIALIT s Mistrovstvím ČR a SK BROMPTON

Pro další informace a aktuální datum ročníku 2014 sledujte stránky www.anglickalegenda.cz a www. cyklospeciality.cz

Video z MČR BROMPTON 2012
Oficiální video z mistrovství světa 2013

Cinestar Jihlava

Mistrovství světa BROMPTON 2013

    Záznam Ivošova vítězného skládání a předání ceny nejvyšším „náčelníkem z Bromptonu“

Karkulka v akci

Pobřežím Seven sisters…

Záběry z hlavního závodu mistrovství světa na okruhu GOOD WOOD.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama