Září bude v Krkonošich plné víkendových akcí pro rodiny s dětmi

Hned dvě naše pozvánky směřují do Rokytnice nad Jizerou – 1. zářijový víkend vyražte s celou rodinou na Krkonošskou šlápotu, hlídkovou soutěž plnou zajímavých úkolů, poslední víkend poté na tradiční Svatomichaelskou pouť a Vocet Cup. V Harrachově je pro všechny zájemce připraveno Svatováclavské posezení a výchovně-zábavná akce Odpad z nebe nespad. Pokud rádi zdoláváte kopce, nezapomeňte se přihlásit na 46. ročník Běhu na Žalý nebo Žacléřskou 70 a staňte se součástí legendy. Mnoho zajímavých akcí je pro vás připraveno i ve východních Krkonoších. Vyražte na Dny kulturního dědictví, které budou v Trutnově spojeny s oslavou Dne železnice a budete tak mít jedinečnou možnost navštívit běžně uzavřené památky a svézt se parní lokomotivou. Nebo na Krakonošovy toulky na kouzelnou pohádkovou stezku do Malé Úpy – nejen že na vás čeká krásná procházka, ale zároveň svou účastí vzdáte hold Marii Kubátové. Ve Svodobě nad Úpou se bude připomínat výročí povýšení na město na dobových Rudolfových slavnostech, kde budou k vidění šermířská i hudební vystoupení a mnoho dalšího. Tak neváhejte a přijďte pobejt!

Reklama


1. KRKONOŠSKÁ ŠLÁPOTA

Termín akce: 1. září 2013
Místo konání: Rokytnice nad Jizerou
Více informací: www.ddmrokytnice.cz
Krkonošská šlápota – to je tradiční turistická hlídková soutěž pro 3-5 členné hlídky. Pochod je vhodný i pro rodiny s dětmi a kočárky. Hlídky budou na stanovené trase obcházet připravená stanoviště a plnit zadané úkoly. Za to čeká na každého v cíli odměna.

2. DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ A DEN ŽELEZNIC
Termín akce: 7. – 8. září 2013
Místo konání: Trutnov
Více informací: www.uffo.cz
Zpřístupněné památky zdarma a doprovodný program, to jsou Dny evropského dědictví. Letošním národním tématem této akce jsou „Památky v novém světle“. V Trutnově je pro zájemce připravena prohlídka staré radnice, navštívit mohou také Haasův palác či Muzeum Podkrkonoší. Otevřena bude dělostřelecká tvrz Stachelberg, podzemní chodba v parku, Janská kaple a památník Generála Gablenze. V rámci DED se můžete v sobotu 7. 9. zúčastnit i dvou již tradičních akcí – od 10 hodin Slavnostní zahájení spojené s natíráním pamětní desky 1866 na Krakonošově náměstí a od 15 hodin akce Rozloučení s létem. u památníku gen. Gablenze na vrchu Šibeníku. Novinkou letošních DED bude akce určená dospělým a případně i starším dětem „Večerní putování po památkách“. Už potřetí bude nabídka DED v Trutnově obohacena o program v železničním depu Trutnov. K vidění zde budou různé lokomotivy, motorové vozy, mechanismy na údržbu tratí a komponenty z kolejových vozidel. Součástí letošních oslav jsou rovněž jízdy parních vlaků.

3. KRAKONOŠOVY TOULKY
Termín akce: 7. září 2013
Místo konání: Pohádková stezka, Malá Úpa
Více informací: www.pohadkova-stezka.cz
Tradiční akce u příležitosti výročí otevření Pohádkové stezky, tento rok věnovaná památce paní spisovatelky Marie Kubátové. Start a registrace účastníků proběhne na Horní Malé Úpě v 9 hodin. Čeká vás 6km trasa plná soutěží a odměn s živými pohádkovými postavami z oblíbených pohádek Marie Kubátové. Těšíme se na velké i malé turisty, děti v kočárku, na rodinné výletníky nebo na babičky a dědečky s vnoučaty.

4. BĚH DO VRCHU JILEMNICE – ŽALÝ

Termín akce: 21. září 2013
Místo konání: Jilemnice – Žalý
Více informací: www.skijilemnice.cz
Český krkonošský spolek Ski Jilemnice pořádá letos již 46. ročník běhu do vrchu Jilemnice – Žalý, tedy veřejný závod v běhu do vrchu dospělých a dorostu včetně běhu žactva zámeckým parkem. Trasa závodu: start na náměstí, Žlábek, na kopci ve Valteřicích přeběh přes silnici, Sovinec, Křížovky, dále po žluté a po červené na Žalý.
Závody odstartují v sobotu 21. září ve 14:00 hodin na náměstí v Jilemnici. Pro nejmenší sportovce je připraven Lízátkový běh na náměstí v Jilemnici, který proběhne po startu běhu do vrchu.


5. SVATOVÁCLAVSKÉ POSEZENÍ

Termín akce: 21. září 2013
Místo konání: Pension Bílá voda, Harrachov
Více informací: http://harrachov.cz
Srdečně zveme na 2. ročník akce Svatováclavské posezení, která se bude v letošním roce konat společně s akcí Odpad z nebe nespad. Vše vypukne v 10:00 hodin soutěžemi pro děti, které za splnění dvanácti nenáročných úkolů budou sladce odměněny. Úkoly se budou týkat tématu ekologie, kde se děti budou zábavnou formou učit, že odpad skutečně z nebe nespad. Během soutěžení bude děti povzbuzovat i Václav Upír Krejčí, který k nám do Harrachova při této příležitosti zavítá. Poté bude v odpoledních hodinách nejen na děti čekat ještě jedna odměna, a to v podobě pohádky Ježibaby z Babína v podání Divadelního spolu J. K. Tyla z Lomnice nad Popelkou. Odpoledne bude zakončeno vystoupením vrchlabské kapely Vacancy. A samozřejmě nebude chybět ani správné svatováclavské pohoštění.

6. RUDOLFOVY SLAVNOSTI

Termín akce: 21. září 2013
Místo konání: Svoboda nad Úpou
Více informací: www.musvoboda.cz
Při příležitosti povýšení Svobody nad Úpou na město Císařem Rudolfem II. se konají každý rok na podzim dobové slavnosti. Na slavnostech jsou k vidění šermířské skupiny, folklórní vystoupení, umělecká řemesla. Při tom vás zveme na dobré víno, medovinu, rožnění, hasičský gulášek… Letošním 10. ročníkem vás provede moderátor Zdeněk Izer, vystoupí Jaroslav Uhlíř, Maxim Turbulenc nebo jilemničtí Koneckonců.


7. ŽACLÉŘSKÁ 70

Termín akce: 28. září 2013
Místo konání: Žacléř
Více informací: www.zaclerska70.cz
Bikeři, bikerky a hlavně bikerské partičky, zveme vás všechny na ojedinělou cyklistickou akci pro tříčlenná družstva! Je vám bike a heslo „Jeden za všechny, všichni za jednoho!“ vlastní? Pak nesmíte na startu Žacléřské 70 MTB chybět! V letošním roce je navíc ve hře prestižní titul Král Krkonoš, který získá nejúspěšnější účastník dvou legendárních závodů Krkonošské 70 a Žacléřské 70. Vyzkoušejte své síly a staňte se součástí legendy!

8. SVATOMICHAELSKÁ POUŤ

Termín akce: 28. – 29. září 2013
Místo konání: Rokytnice nad Jizerou
Více informací: [email protected]
Na přelomu září a října, vždy o víkendu na svátek sv. Michaela se koná tradiční Rokytnická pouť. Kromě kolotočů, houpaček a celé řady dalších zábavných atrakcí je připraven bohatý doprovodný a hudební program. V rámci pouti probíhá také VOCET Cup – výjezd na horském kole z Rokytnice nad Jizerou na Zlaté návrší.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama