Pouhý týden zbývá do začátku Českobudějovických slavností

Pouhý týden zbývá do začátku Českobudějovické slavnosti Město lidem / lidé městu, která se bude snažit vrátit zábavu a pohodu do uspěchaných ulic města. Bohatý víkendový program pro rodiny s dětmi v Krajinské ulici a okolí doplní umělecké osvětlení několika budov, které bude probíhat po celý týden.

Termín v posledním týdnu srpna je zvolen záměrně tak, aby závěrečná akce celého festivalu udělala pro děti tečku za letními prázdninami. Bude jí vypouštění plovoucích lampionů štěstí ze Sokolského ostrova poblíž plaveckého bazénu. Podle Robina Mikušiaka z pořádající agentury Free Production půjde o vůbec první podobný happening v Českých Budějovicích. „Lampiony budou moci dítka s rodiči vypouštět z přichystaného mola přímo na vodní hladinu. Speciální lampiony jsou vyrobené z papíru, takže je na ně možné před vypuštěním napsat své přání.“

Reklama

Světlo dostává v kulturním festivalu Město lidem / lidé městu velmi důležitou roli. Krom osvětlení řeky pomocí lampionů bude zvýrazňovat i některé budovy v centru Českých Budějovic. Světlo ukáže úplně jiný pohled na známá místa, některá se pouze zbarví do různých odstínů, jiná se budou pohybovat. „V této části programu se lidé mohou sami zapojit do osvětlování některých památek a dát tak městu jejich vlastní jedinečný design.“ Dodává tajemně Robin Mikušiak. Osvětleny budou Černá věž, umělecký objekt pan Sušky na náměstí Přemysla Otakara II., kostel Sv. Mikuláše, Bílá věž a Dominikánský klášter.

Interaktivita bude provázet i ostatní akce kulturního festivalu a mnoho se jich objeví v Krajinské ulici, která se mezi 30. a 31. srpnem promění v živý park nabitý programem. Pro zvelebení prostoru bude například využito 400 metrů živého travního koberce, nebo několik desítek stromů a keřů. Klasická pouliční slavnost, jak je známá z mnoha jiných měst, nabídne vystoupení hudebníků, tanečníků, několika divadel počínaje divadlem Continuo a mnoha pouličních umělců. Část Krajinské by měl obsadit také oblíbený Budějovický Trh u Vrby s mobilní pekárnou, koláčkárnou, nebo třeba prodejem čerstvých ryb. Neztratí se zde ani obchodníci přímo z Krajinské ulice, a to se velmi líbí panu Mikušiakovi. „Máme velikou radost, že mnoho místních si slavnost vzalo za svou a se svým obchodem vyjdou přímo na ulici. Patří mezi ně zejména Masné krámy, které vytvoří před svým podnikem pivní zahrádku nebo bar Paradox, zde se budou míchat různé koktejly. Na ulici se objeví i čajovna nebo zdravá jídelna. Pro děti bude zajímavé hlavně známé českobudějovické Hřiště BezBot, které se částečně přesune pouze pro tento jedinečný víkend do centra města. Návštěvníci se mohou těšit na množství workshopů jak pro děti, tak dospělé.“

Projekt Krajinské korozo je spolupořádán těmito subjekty: Prostor pro všechny o.s., Kredance, CBArchitektura, ateliér Tvor, R51 kreativní agentura a Hřiště BezBot.

Speciální poděkování patří Českobudějovickému děkanství, Janu Vančurovi a společnostem Eltodo Citelum a .A.S.A. České Budějovice.

Město lidem / lidé městu
České Budějovice 26.-31.8.2013

www.mestolidemlidemestu.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama