Slovenské moře je v Tatrách

Na letní dovolenou se tento rok opět chystají Češi i Slováci…

Z důvodů krize bude velká část z nich využívat pro odpočinek slovenská letoviska. Po moři se jim ale stýskat nemusí. To slovenské totiž najdou spolu s horami i v Tatrách, a to hned na několika místech najednou.

Reklama

Počet Evropanů, kteří si neodepřou ani toto léto letní dovolenou, je nejnižší za posledních 13 let. Změna spotřebitelského chování a přehodnocování priorit se samozřejmě projevuje také v cestovním  ruchu. Více než polovinu obyvatel starého kontinentu to však stále přitahuje k moři . Potešitelné je, že v posledních letech stále víc i k tomu slovenskému, do nejlepších akvaparků.

„Tatry jsou ideální alternativou pro zahraniční dovolenou. Při nižších nákladech ji turisté mohou aktivně trávit u vody nebo v našich horách poznávaním regionu a tradiční kuchyně. Každý rok se zároveň zvyšuje počet nových atrakcí a zajímavých akcí, přibývají další kilometry cyklotras,“ říká předseda představenstva OOCR Región Vysoké Tatry Ján Mokoš.

Tatranské hory minulý rok přivítaly bezmála 650 tisíc návštěvníků a v tamějších akvaparcích se vykoupal  necelý milión letních návštěvníků. I přes nepříznivou ekonomickou situaci by tato čísla nemusela být nedosažitelná ani během letošních prázdnin. Zvýšený zájem turistů se očekává zejména na Liptově. „Stále víc turistů si uvědomuje, že desítky kilometrů atraktivních tras na pěší turistiku jsou i v Nízkých Tatrách, a nemusí se zrovna jednat o hřebenovou tůru z Chopku na Ďumbier. Tento region je bohatý na vyhlídkové vrchy, malebné doliny i překásná sedla, které rozhodně stojí za prozkoumání,“ připomíná Darina Bartková, ředitelka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV.

Cestovní ruch však není jen o krásné přírodě. Tatry i Liptov se za poslední roky výrazně zmenily, čehož je znakem rostoucí návštevnost. „Mohou za to investice do infrastruktury rezortů i lepší kvalita služeb. Prázdniny nemusí být jen o slané vodě v přímořských letoviscích, naše Tatry nabízejí též moře, a to moře zážitků,“ doplnila Lenka Maťašovská ředitelka OOCR Región Vysoké Tatry.

A kde se vlastně nachází to slovenské moře? Přece od Popradu až po Lúčky. Zatímco v Bešeňovej mají pravé mořské vlny, v Tatralandii slanou mořskou vodu, v Lúčkach zase jedinou léčivou a v Popradě se pyšní oceněním nejekologičtějšího rezortu. Všechna zařízení však mají jednu věc společnou: množství atrakcí a doprovodných akcí celé léto.

Lidé z Tater věří, že k dalšímu zkvalitňování služeb a realizaci zajímavých projektů cestovního ruchu (CR) pro domácí i zahraniční turisty přispěje také injekce od státu. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR podpoří dotacemi ve výši téměř 3,4 mil. eur různé projekty CR. Největší podíl prostředků si ukrojí právě na Liptově a v Tatrách.

www.visitliptov.sk

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama