Výlet za pokladem stezkou S medem za medvědem na zámek Konopiště

Nevíte, kam se vydat s dětmi o prázdninách na výlet? Vydejte se na výlet za pokladem dětskou stezkou „S medem za medvědem“ z Benešova u Prahy na zámek Konopiště.

S příchodem prázdnin město Benešov otevřelo novou naučnou stezku vhodnou pro rodiny s dětmi. Tady se děti opravdu nudit nebudou! Naučná stezka nazvaná „S medem za medvědem“ bude bavit nejenom děti, ale i rodiče!

Poznejte krásy města a muzeum pro celou rodinu…

Reklama

Začátek stezky je v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí v Benešově (v turistické sezóně je otevřeno i v neděli), kde získáte herní plán s deseti úkoly, za které děti získají fiktivní medy pro medvěda Jiřího, a který Vás dovede až k pokladu v cíli. Nejprve vás ale provede zajímavostmi Benešova. Navštívíte zde nejstarší část města s impozantní zříceninou minoritského kláštera, zvonici na Karlově a muzeum, ve kterém si každý člen rodiny najde to své! Holčičky i jejich maminky budou nadšené z výstavy panenek Barbie, kluci a jejich tatínkové se budou rozplývat nad modely aut v části muzea s retro expozicí.

Vychutnejte si okolní krajinu v pohodlí ekovláčku…

Po prohlídce města Vás herní plán zavede k zastávce městského turistického ekovláčku, který jezdí několikrát denně každý den, má 15 zastávek a vyhlídkovou trasou se dostanete na zámek Konopiště, kde stezka pokračuje. Vláček stojí symbolických 20 Kč na celý den a děti do 6 let ho mají zdarma.

Medvěd Jiří, daňci a hlavně poklad…


V Konopišťském parku se podíváte na pávy v Růžové zahradě, daňky, jelena a muflony v nové lesní obůrce naproti Staré Myslivně, a hlavně se seznámíte s medvědem Jiřím, který se na vás moc těší. Po splnění všech úkolů čeká na děti největší lákadlo, nalezení tajemné truhlice s pokladem. S touto  odměnou se ještě v Turistickém informačním centru v Konopišti zapíšete do kroniky a uvedete, kolik medů jste pro medvěda Jiřího za plnění úkolů získali. Na facebookovém profilu pak můžete sledovat, jak mu medy přibývají. Jsou zde uvedeny i různá doporučení pro absolvování stezky a soutěže.

Poklad nalezen a jak domů?

Po dokončení všech úkolů, prohlídce zámku a zámeckého parku se můžete do Benešova vrátit opět ekovláčkem, který jezdí v intervalech 1,5 hodiny. Nebo se můžete vydat po červené turistické značce (cca 5 km).

Důležité informace:
Doporučené bezplatné parkování v Benešově: na centrálním parkovišti v Táborské ulici (bývalá Táborská kasárna – Táborská ulice) nebo v Pražských kasárnách (Dukelská ulice).
Start stezky: Turistické informační centrum, Masarykovo náměstí 230, Benešov – zde si vyzvedněte herní plán. Otevírací doba TIC Benešov: po – pá: 09:00 – 18:00, so – ne: 09:00 – 16:00.

To vše a mnohem více naleznete na Benešovsku. Více informací na www.benesov-city.cz.Tato inzerce vznikla za podpory Regionálního operačního programu Střední Čechy.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama