Cesty časem

Procházky třebíčskou historií

V listopadu loňského roku byla v Třebíči slavnostně otevřena interaktivní expozice „Cesty časem – procházky třebíčskou historií“, která sídlí v nově zrekonstruovaném zámeckém křídle a je součástí areálu baziliky sv. Prokopa a bývalého Valdštejnského zámku. Expozice je určena především pro všechny věkové kategorie dětí a mládeže, pro které zatím v Třebíči chyběly adekvátní kulturně-historické atraktivity. Tématika třebíčské historie s důrazem na provozovaná středověká i novověká řemesla ve městě je zpracována s použitím interaktivních prvků umožňujících návštěvníkům aktivní spolupráci při vstřebávání prezentovaných informací. Celou expozicí symbolicky provází dvě historicky doložené postavy třebíčských měšťanů, a to kronikář Suchenius a kupec Calligardi. V úvodním hraném filmu je ztvárňují populární herci Miloš Mejzlík a Oldřich Navrátil.

Pro návštěvníky, je připravena expozice věnovaná třem hlavním tématům:

Reklama


Jak se staví bazilika – okruh zaměřený na středověké stavitelství,
Jak vzniká město – okruh zaměřený na historii, symboly a opevnění města Třebíče,
Jaká byla řemesla – seznámení s jednotlivými historickými řemesly, např.: kovář, tkadlec, mlynář, provazník nebo kolář.
Každý návštěvník má možnost vypracovat si zábavný a poučný pracovní list. Pro dětské kolektivy jsou kromě klasických prohlídek připraveny i lektorské programy a tvořivé dílny.

Časy prohlídek: každou celou hodinu, ve všední dny první v 8:00, poslední v 15:00 a o víkendu první v 10:00 a poslední v 15:00 hodin. Prohlídka trvá max. 90 minut.

Bližší informace na: www.visittrebic.eu, facebook.com/cestycasemtrebic.
Kulturní akce

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama