Začala unikátní výstava LEGO modelů hradů a zámků na Lipně!

Největší výstava Lego modelů v České republice začíná v sobotu 1. června a potrvá do konce září.

Jedinečné až čtyřmetrové modely z kostek budou k vidění v areálu Sportareny resortu LIPNO Point. Návštěvníci si budou moci prohlédnout precizně propracované modely hradů a zámků Hluboká nad Vltavou, Rožmberk, Červená Lhota a dalších nebo významných architektonických skvostů jako jsou Staroměstská radnice, katedrála sv. Bartoloměje či Vila Tugendhat. Kromě toho bude k vidění vesmírná základna Space Point, vláčkodráha, Lego Technic nebo třeba socha Terminátora v životní velikosti. Samostatná výstava fanoušků LEGA, organizovaných přes Kostky.org, bude zaujímat plochu 650 m2.

Reklama

Jednotlivé modely postavili fanoušci Lega, přičemž stavba jednoho modelu může trvat až dva roky s použitím tisíců kostiček, jejichž hodnota je až 200 000 Kč. Právě nadšení pro Lego stojí za organizací největší výstavy LEGA v ČR. „Naše výstava chce vyjádřit nejen obdiv k samotné LEGO kostce a ke všem těm úžasným věcem, které z ní vznikají,“ říká Michal Šnobr, organizátor výstavy. „Chceme také ukázat, že stavět mohou malí i velcí a že ze hry se může stát koníček na celý život.“

Všechny podrobnosti o výstavě najdete na www.ujizdimenalegu.cz nebo na našem Facebooku. Jednotliví stavitelé se sdružují na www.kostky.org a kromě zmíněných staveb budou vystavovat ještě město Minas Tirith (stavbu z filmu Pán Prstenů), hrad Kašperk a mnoho dalších. V hracím koutku budou stolky na stavění, na zdech budou viset Lego podložky, na které si děti mohou postavené modely „pověsit“. Každé dítě také dostane při vstupu na výstavu kartičku se soutěžními otázkami, takže výstava bude pro ně ještě zábavnější.  V sekci LEGO Technic budou k vidění auta, stíhačka či vrtulník, který lze ovládat. Obrovský model vesmírné základny Space Point se sochami mimozemšťanů a Terminátorem bude doplňovat promítání vesmírného videa, dále budou návštěvníci moci zhlédnout modely ze Star Wars či kolejiště. O zahajovacím víkendu bude pro malé i velké akce s Technic modely na dálkové ovládání. Nebude chybět ani velký LEGO model kompletního areálu LIPNO Point.

Výstava probíhá v rekreačním resortu LIPNO Point, který nabízí ve svém okolí vodní sporty jako jachting, windsurfing, paddle boarding nebo závody dračích lodí. LIPNO Point nabízí komfortně zařízené rodinné domky s výhledem na Lipno a chatky pro rodiny s dětmi. Jeho součástí je SportArena Lipno, která nabízí širokou škálu sportů i krásné wellness s výhledem na jezero. Na jezero má výhled i příjemná restaurace s terasou, ze které vidíte své děti na prolézačkách, trampolínách nebo na pískovišti s vodními hrátky. A co víc, LIPNO Point má pro své nejmenší ubytované hosty během letních prázdnin připraven bohatý animační program, aby i starostlivým rodičům dal okusit chvilky skutečně dovolenkové pohody. Na děti čeká skákací hrad, facepaintig, tvoření, malování, modelování, skládání z lega, hry na vodě i na souši, divadélko, promítání, dětský koutek, lezecká stěna a jachting. Součástí resortu je i flotila 6 závodních plachetnic Longtze Premier, které se několikrát v roce účastní závodů REGATTA LIPNO POINT a jsou ideální atrakcí pro firemní akce.
Kulturní akce

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama