Den otců ve společnosti IGRÁČKA na zámku Loučeň

Tradičně třetí červnovou neděli se hlavně v zámoří slaví Den otců. V České republice se tento svátek oficiálně neslaví. Přesto si mnoho synů a dcer nenechá ujít příležitost dát svému tátovi najevo svou lásku a vděčnost. Podobně jako Den matek, tak i Den otců postupně překročil americké hranice a zdomácněl i u nás.

A právě  při  této příležitosti společnost EFKO, výrobce her a hraček v čele s IGRÁČKEM, ve spolupráci se zámkem Loučeň připravila v jeho zahradách a prostorách 16. června Den otců. Pro všechny tatínky za předpokladu, že nenechají sobecky doma své potomky, je připraven volný vstup do labyrintů spojený se soutěžními disciplínami, kde na ně čekají zajímavé úkoly a následně i lákavé odměny. Dále se mohou děti, tatínkové  i maminky podívat do bludiště a hracích stanů s IGRÁČKY zastupujícími jednotlivé profese. Sladkým zpestřením bude pro návštěvníky i pozvání na zmrzlinu. Navíc zde proběhne slavnostní otevření úspěšné putovní výstavy „Fenomén IGRÁČEK“, která zde potrvá celé léto.
 
 „Otcové jsou údajně často nezaslouženě neviditelní. Jsme rádi, že můžeme svou troškou do mlýna v podobě Dne otců na zámku Loučeň participovat na tom, že alespoň jednou v roce si budou moci všichni tátové jako rovnocenní partneři matek vedle svých ratolestí užít trochu pozornosti, uznání  a doufáme i příjemné zábavy,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „Skutečnou třešinkou na dortu, vedle fenomenálního IGRÁČKA,  pak bude možnost sledovat otce v roli, která obvykle přísluší dětem v řadě soutěžních disciplin či úkolů,“ dodává Miroslav Kotík.

„Na Loučeni pořádáme slavnosti pro rodiny s dětmi pravidelně již od roku 2008,“
uvádí Kateřina Šrámková, organizátorka Dne otců na zámku Loučeň. „Den otců v rámci našeho bohatého kalendáře akcí se letos bude opakovat potřetí a jsme rádi, že jsme pro tento ročník našli silného partnera v podobě společnosti EFKO. Domníváme se, že tátové jsou hraví, a že s IGRÁČKEM to bude zábavná červnová neděle. A proč jsme vůbec začali Den otců u nás slavit a tátům dávat vstup zdarma? Jako matce 4 dětí mi přišlo spravedlivé, aby tátové také měli svůj den, kdy jsou v rámci rodiny oni za ty hvězdy, kolem kterých se vše točí,“ dodává Kateřina Šrámková.

Reklama

Nejen tátové, ale i ti nejmenší a nakonec i maminky, se mohou v neděli 16. června  na zámku Loučeň těšit na bohatý program za doprovodu IGRÁČKA, evergreenu ve světě hraček. Připravena budou bludiště v parku  tematicky rozdělená dle činností ze všech možných oborů lidské činnosti jako výpravčí, průvodčí, policista či pošťák. Tátové zde budou sbírat body za splněné úkoly a při projití všech bludišť  je za to čeká odměna.
V hracích stanech si tátové s dětmi spolu s IGRÁČKEM  vyzkouší jak jsou šikovní v příslušné  profesi, na volné ploše si zase zahrají velké Kloboučku hop a v prostorách zámku poskládají výtvory z konstrukční stavebnice ROTO.  Navíc zde v tento den proběhne slavností zahájení expozice „Fenomén IGRÁČEK“. Výstava samotná zde potrvá do konce léta.

Dalším  partnerem akce Dne otců jsou sušenky OREO, které pro děti zajistí skákací hrad.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama