Rakouské léto – hory i jezera

Rakousko je synonymem pro úchvatnou přírodu, v níž se můžete toulat pěšky i na kolech pod úžasnými alpskými panoramaty i koupat se v jezerech, jejichž pláže připomínají moře. Všude najdete vysoký standard ubytování za dostupné ceny a mnoho turistických atrakcí, které jsou pro ubytované hosty se speciálními slevovými kartami téměř za hubičku.

Prázdniny si můžete naplánovat do rušnějších mondénních míst s bohatým nočním životem či si dopřát romantiku bydlení na statcích či v penzionech ve vysokohorských vesničkách. Apartmány jsou prostorné a dobře vybavené. Komfortní hotely, v nichž se tradičně dědí péče o turisty z otců na syny už po několik generací, jdou s dobou v nabídce pestrých welness center s bazény, mnoha druhy saun a masáží.

Reklama

Jako houby po dešti rostou nová moderní lázeňská centra, do jejichž architektury a designu se často promítá okolní krajina, jako je tomu třeba v Korutanech. Zajímavé urbanistické momenty zažijete také ve Vorarlbersku, kde se skoro každá víska pyšní novými požárními zbrojnicemi, továrničkami a pilami na dřevo, velmi citlivě zasazenými do přírodní scenérie.

Největším lákadlem v létě jsou samozřejmě Alpy a jejich rakouská koruna – Vysoké Taury. Můžete z dálky obdivovat ledovce na lukách plných alpských protěží či vystoupat s průvodcem až na Grossglockner. Ovšem stejně spokojení budete v alpském podhůří pod Lincem, při túrách kolem Innsbrucku v Tyrolsku a ve Vorarlbersku, či třeba při objevování Nockberge jižně od hlavního alpského hřebene na hranici Štýrska a Korutan.

V Rakousku se můžete báječně cachtat a koupat. Rájem jsou již zmíněné Korutany s tisícovkou průzračných jezer, v nichž je v létě voda teplá a pláže příjemné jako u Jadranu. Ovšem vodní hrátky si můžete dopřávat i kousek od hranic na rakouské straně Šumavy, kde mají nejen lázně, ale i spoustu lákavých turistických atrakcí, takže penziony jsou celoročně nabité k prasknutí.

Více informací a tipů na nezapomenutelnou letní dovolenou v Rakousku najdete na stránkách www.austria.info/leto.


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama