Švédské království na jihu Čech

Toužíte poznat krásy Skandinávie, ale zatím nemáte finance na takový výlet?

Abyste si udělali alespoň přibližný obrázek o severské divočině, vyrazte na Šumavu. Konkrétně do Boubínského pralesa. Tamní krajina vám věrně ukáže, jak to ve Švédském království vlastně vypadá. Výlet do této „české Skandinávie“ vyjde oproti výpravě do Švédska mnohem levněji. Ušetříte za letenky, pojištění na cesty a za švédské nekřesťansky drahé jídlo a ubytování. Stačí se vhodně obléct, naskočit do auta nebo do vlaku a čeká vás dobrodružná túra pralesem.

Identická druhová skladba

Reklama

Porost Boubínského pralesa je, stejně jako ve Švédsku, tvořen převážně bukem, smrkem a jedlí. Jedná se o nejzachovalejší zbytek původních rozsáhlých šumavských smíšených horských lesů, kde smrky a jedle dosahují stáří až čtyř set let.
Rozdíl mezi Boubínským pralesem a skandinávskou divočinou je samozřejmě v rozsáhlosti obou území. Kolem pralesa na Šumavě vede okružní naučná stezka, která startuje u Boubínského jezírka, k němuž se dostanete po zelené turistické značce z městečka Kaplice pod Boubínem. Délka celé túry činí čtyři kilometry a obsahuje osm zastávek, které vás seznámí se zajímavostmi v chráněné krajinné oblasti z oboru historie ale i vzniku a vývoje této přírodní rezervace.           

Cesta z lesa

Po prozkoumání naučné stezky můžete dále pokračovat k rozhledně na vrcholu Boubína a odtud pak sestoupit do Kubovy Hutě, kde se nachází nejvýše položená železniční stanice na našem území.
Pokud byste i po této výpravě měli pocit, že pravé Švédsko je jinde, a až budete do Skandinávie vyrážet naostro, sjednejte si pohodlné on-line pojištění na AllianzDirect.cz. Opravdová švédská divočina je totiž mnohem drsnější, než obydlená Šumava, a budete potřebovat každého parťáka.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama