Tipy pro tento víkend – fenomén FLORA OLOMOUC

Už po čtyřiatřicáté v historii olomouckého veletržního areálu se jeho pavilony i venkovní plochy zaplní barevnými a voňavými exponáty největší a nejstarší květinové akce v České republice – Flory Olomouc.

Ve dnech 25. až 28 dubna (denně od 9 do 18 hod.) bude Výstaviště Flora Olomouc patřit jarní etapě této mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu.

Reklama

Pro všechny, kteří zamíří na nejkrásnější českou květinovou výstavu připravily České dráhy speciální VLAK+. Do Olomouce a zpět se tak návštěvníci Flory dostanou odkudkoliv z České republiky za polovinu jízdného. Navíc se dostanou i přímo na výstaviště: mezi olomouckým hlavním nádražím ČD a nádražím Nová Ulice u výstaviště Flora bude pro návštěvníky zdarma po celou dobu výstavy pendlovat historický motoráček.

Jarní zahradnická etapa letos při projektování hlavní expozice myslela na 440. výročí založení nejstarší moravské univerzity. Oči návštěvníků jarní Flory potěší velká „holandská“ expozice s pěti tisíce kusy cibulových a hliznatých rostlin narcisů, tulipánů, hyacintů a modřenců. Zelenou přehlídku rododendronů, masožravek, kaktusů a sukulentů, skalniček, vřesů, okrasných stromů a keřů doplní expozice okrasných kamenů a čajovna s výstavou bonsají a poradnou.
Odborná poradna bude také součástí výstavy orchidejí a dobrými radami poslouží i odborníci v expozici Českého zahrádkářského svazu. Pro děti bude v expozici připraveno vědomostní, zahrádkářský sklípek s dobrým moravským vínem a cimbálovou muzikou určitě ocení dospělí návštěvníci.

Návštěvníkům výstavy budou otevřeny sbírkové skleníky s exotickou květenou a sousedící botanická zahrada Univerzity Palackého se zajímavými rostlinnými exponáty. Se vstupenkou mohou zamířit i do botanické zahrady výstaviště Flora v dalším z městských parků – Bezručových sadech.
Základní vstupné stojí 100 Kč, speciální rodinné pak 210 Kč (2 + 1 až 4 děti), zdarma – na průkaz ZTP a ZTP-P. Více na www.flora-ol.cz

A JEDEN TIP NA KVĚTEN!

Kouzlo májové atmosféry Vám hanácká metropole nabízí v průběhu celého května. Přijeďte se políbit pod rozkvetlou třešeň na olomoucké Horní náměstí, nasajte atmosféru rozkvetlého města a zajímavých kulturních akcí. 

Speciální nabídka májových pobytů a soutěž o víkend v Olomouci na www.stayovernight.eu
Třídenní pobyt pro dva již od 2 800 Kč! Rezervace a více informací na www.stayovernight.eu/maj

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama