Uvažujete o koupi nového kola na výlety? Pomůžeme Vám.

Jestli uvažujete o koupi nového jízdního kola, měli byste si předem uvědomit několik zásad a v prodejně jít cíleně za svým. Velmi často lidé podlehnou radám svých známých a snaží se získat závodní stroj za cenu kola ze supermarketu. Na druhou stranu nové technologie použité při výrobě cyklistických komponentů posunuly toto odvětví velmi dopředu a je skutečně velmi obtížné srovnávat kola zakoupená před deseti lety s těmi nejnovějšími. Především je třeba si uvědomit, k jakým účelů nové jízdní kolo vlastně potřebujeme a kolik finančních prostředků chceme investovat. Prvním kritériem pro každého z nás by tedy mělo být porovnání ceny a kvality.

Reklama

Pokud máme pouze 10 000,-Kč a méně, musíme se smířit s určitým kompromisem mezi kvalitou, pohodlím a především nás čeká častější seřizování převodových součástek. To může být nepříjemné, zvláště pokud se rozhodneme pro delší vyjížďky a nemáme zkušenosti s běžnými opravami, jako např. přetržení řetězu. Nicméně na kratší vzdálenosti může jízdní kolo v této cenové relaci plně vyhovovat. Ze statistik vyplývá, že většina z nás kupuje jízdní kola určená pro aktivní rekreační vyjížďky a pravidelné výlety v cenové relaci mezi 12 000 – 18 000,-Kč. Tyto výrobky jsou osazeny kvalitními materiály, které vydrží i náročnější vyjížďky a liší se pouze přidanou hodnotou použitých komponentů, např. počtem převodů,  kvalitou odpružených vidlic, hydraulickými brzdami apod. Obecně lze říci, že tato kategorie plně vyhovuje představě o budoucím kole z hlediska vyvážení ceny a kvality a český zákazník si tuto skutečnost plně uvědomuje.

Velmi opomíjenou záležitostí při výběru kola je jeho vzhled. Určitě si vyberte kolo, které se Vám líbí. Možná, že ušetříte nějaké peníze za nákup nevzhledného kola s nějakým vnitřním pocitem, že jste získali slevu, ale kolo není věc na jednu jízdu. Z nového kola by jste měli mít především radost a budete také prezentovat Váš vkus a osobnost. Při výběru kola se také určitě ptejte na možnost pojištění. Např. firma 4EVER poskytuje tuto službu na rok zcela zdarma. www.4ever.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama