Město plné unikátů

Město českých, evropských, ale i světových unikátů. Takový je Liberec. Zdá se vám to nadnesené? Ale vůbec ne! Přesvědčte se o tom sami.

Pokud jste v severočeské metropoli nikdy nebyli, je nejvyšší čas se tam podívat. Nejznámější fenomény města jsou hotel Ještěd, unikátní bílí tygři v liberecké zoo a Centrum Babylon.

Reklama

Každý večer při soumraku startuje nad Libercem blikající kosmická raketa. Každý den, už 40 let se ten úchvatný obraz naskytne velké části stotisícového města. Světově unikátní stavba horského hotelu a vysílače byla za ty čtyři desítky let mnohokrát oceněna. Ještěd je totiž jediným architektonickým skvostem v České republice, jehož autor, liberecký rodák Karel Hubáček, získal prestižní světovou Cenu Augusta Perreta.

Nevídaná je i doprava na ještědské sjezdovky. K lanovkám a vlekům dojedete tramvají, stejně jako třeba na druhou stranu města do zoo za bílými tygry. Cestou míjíte historické centrum s úchvatnou budovou radnice od vídeňských architektů.

Na Liberec můžete koukat hned z několika vyhlídek. Samozřejmě výlet na Ještěd je povinný pro každého návštěvníka Liberce, centrum pak může shlédnout z pětapadesátimetrové věže liberecké radnice. Bránou do Jizerských hor je čerstvě obnovená Liberecká výšina, jíž dal vystavět před více než 110 lety člen nejslavnější liberecké šlechtické rodiny, baron Liebieg.

Když se řekne Liberec, řadě lidí se vybaví Babylon. Jedinečné zařízení pro celou rodinu nemá v České republice obdoby. Děti budou nadšené z velkého aquaparku nebo IQparku plného vychytávek a zajímavých fyzikálních jevů. A dospělí? Pokud se chtějí bavit či relaxovat, najdou v Babylonu, ale také jinde v Liberci vše, nač si vzpomenou.

Vlastně ještě jeden unikát má Liberec, teprve do loňského roku. To začal hostit jedinečný open air hudební festival Benátská noc. Při jubilejním 20. ročníku, který se odehrál v novém libereckém sportovním areálu Vesec, přivítal až 30 tisíc návštěvníků. A ohlasy? Ty byly báječné! Ostatně, přijeďte se na konci července přesvědčit sami.

Městské informační centrum Liberec
náměstí Dr. E. Beneše 1
460 59 Liberec 1
tel.: +420 485 101 709, fax: +420 485 234 589
e-mail: [email protected]
www.infolbc.cz
www.liberec.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama