Velikonoce na hradě Kašperk

Pro návštěvníky bude připraven prohlídkový okruh „Život na hradě“, který se zaměřuje na vývoj podoby hradu a život na hradě. Turisté zjistí, jakým způsobem se středověké hrady vytápěly, jaké pokrmy si naši předkové vařili nebo jaká svítidla používali. Součástí této prohlídky je také představení některých metod, které se využívají pro získávání konkrétních informací o historii Kašperku, např. dendrochronologie, stavebně historický průzkum nebo experimentální archeologie.

Reklama

Kromě těchto prohlídek hradu se mohou návštěvníci zúčastnit přestavení dvou šašků, Jürgena a Francoise, s názvem „Šaškování s pomlázkou“. Představení jsou tentokrát zaměřena na velikonoční zvyky, které zná jistě každý, ale v podání Jürgena a Francoise půjde o netradiční pojetí. Začátky přestavení vždy v 12:00, 14:00 a 15:30.

Víkendový program doplní speciální interaktivní prohlídky pro děti „Staň se rytířem nebo dvorní dámou“. Začátky prohlídek jsou vždy v 11:00 a 13:00.

Volné chvilky mezi prohlídkami a představením vyplní šumavští řemeslníci, z nichž většina je držitelem značky „Originální šumavský produkt“. Celý víkend budou své výrobky představovat např. kovář nebo řezbář, k vidění budou i ruční práce, výrobky z lamí vlny nebo šumavské perle. Na nádvoří si lze vyzkoušet i střelbu na terč z luku nebo kuše.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama