14. VELIKONOČNÍ JARMARK V MUZEU CHEB

Naše pozvánka patří již 14. Velikonočnímu jarmarku v muzeu. Na ten letošní jste do Muzea Cheb zváni v sobotu 23. března.
V prostorách muzejní expozice bude na návštěvníky čekat bezmála čtyřicet zastávek věnovaných tradičnímu řemeslu a rukodělné výrobě. K těm nejpřitažlivějším budou zcela jistě patřit ty, které dají nahlédnout pod šikovné ruce tvůrců. Bude se nejen na co dívat, ale řadu rukodělných dovedností si bude moci každý na místě vyzkoušet. Každoročně si tuto možnost nenechají ujít jak dětští návštěvníci, tak dospělí. Velikonoční jarmark v muzeu obohatí svými křehkými dílky krajkářky ze Sokolova a z Chebu.

Reklama

Nabídneme Vám pohled na celou řadu výzdobných technik velikonočních kraslic, mnohé z nich si budou moci návštěvníci pod dohledem zkušených malířek z Chebu, Aše, či Františkových Lázní vyzkoušet. I letos se zájemci naučí uplést jednoduché i složitější
velikonoční pomlázky. Ti nejzručnější se naučí uplést proutěný košík. Děti si z velikonočního jarmarku odnesou vlastnoručně nazdobený perníček. Ani letos nebudou chybět děti ze základní školy v Lubech, které mají opět připravenou dílnu, ve které malé i velké zájemce zasvětí do netradičních výzdob velikonočních vajíček. Se svými perníkovými výrobky se přicházejí pochlubit i studenti Integrované školy v Chebu a v houslařské dílně bude své řemeslo předvádět budoucí mistr houslař. K velikonočním svátkům patří také tradiční jídelníček. Nahlédnout pod velikonoční pokličku mohou návštěvníci v muzejní kuchyni, kde se po celý den budou péct velikonoční jidášky či tradiční velikonoční nádivka. Návštěvníci v muzeu najdou ale i jiné pekařské dobroty.
Vedle přehlídky řemesel na ty, kteří přijdou v sobotu 23. března do Muzea Cheb i letos bude čekat další bohatý program. Pro dětské návštěvníky jsou připraveny hned tří výtvarné dílny, které pro ně připravili pracovníci muzea, chebské knihovny a děti ze SeeMedia Cheb.

Společným tématem bude jaro a Velikonoce ve všech svých podobách. V muzejní herně budou možná o volné místo zápasit malí i velcí. Pod názvem „Kdo šroubuje, nezlobí“ se sem z výstavního sálu muzea pro tento sobotní den přesunula dílna dávající šanci pohrát si a zavzpomínat nad stavebnicí Merkur.

V programu velikonočního jarmarku nebudou chybět ani vystoupení dětských souborů. tanečky, písničky a říkadla si pro diváky a posluchače připravily děti z mateřské školy v ul. osvobození, svoji jarní ošatku nabídne dramatický kroužek a pěvecký kroužek 3. základní školy a cestu na jarmark nám ukážou děti z dramatického oddělení ZUŠ v Chebu. Chybět nebude ani pohádka „O prasátkách“ v podání herců z divadla Podividlo ažaž Aš.

Nesmíme zapomenout ani na letošní jarní výtvarnou soutěž, kterou muzeum připravilo pod názvem „Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko“. Své hlasy bude moci veřejnost dát jarním dekoracím, se kterými se do soutěže přihlásí dětské školní kolektivy, právě od 23. března do 1. dubna.

Muzeum Cheb si na sobotu 23.3.2013 připravilo bohatý program. Bude se na co dívat, co si vyzkoušet, co se naučit, ale také co ochutnat. Ty, kteří nezaváhají a přijdou, se jistě nebudou nudit. Na všechny, kteří chtějí strávit příjemný a inspirativní den se těší pracovníci Muzea Cheb, p.o. Karlovarského kraje.

Zdroj: Muzeum Cheb, foto: http://ivanyazdenka.blog.cz/1003/velikonocni-vajicka-malovana-voskovkama

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama