Velikonoční jarmark v Regionálním muzeu Mělník

Tradiční řemeslný jarmark v prostorách muzea od 9:00 do 17:00 hodin.
Těšit se můžete na výrobky hrnčířů, perníkářky, šperkařů, půvabné techniky výzdoby kraslic, pestré textilní práce a hračky, bylinkářské produkty,  decoupage, pergamo, jarní vazby a dekorace…a mnoho dalšího!
Vstupné 15,- Kč dospělí a 10,- Kč děti 6-15 let zahrnuje prohlídku výstavy velikonočních pohlednic a forem na beránky „Veselé Velikonoce“ s interaktivní hernou nejen pro děti!

Velikonoční jarmark
Kdy: 23.3.2013
Kde: Regionální muzeum Mělník,
náměstí Míru 54, 276 01  Mělník    

Reklama

Zároveň s návštěvou můžete navštívit výstavu s příznačným názvem „Veselé Velikonoce“ navazující na výstavní počin z počátku loňského roku „Město Mělník na dobových pohlednicích“. Tentokrát budou představeny historické pohlednice s velikonoční tematikou ze sbírek muzea. K vidění bude také unikátní sbírka forem na beránky členky klubu sběratelů kuriozit Jaroslavy Holinové, kterou sběratelka vystavuje poprvé.
Návštěvníci se budou moci seznámit s motivy z velikonočních blahopřání starých více než sto let, ba co víc nahlédnout i na rubové strany pohlednic a poznají, o čem tehdy naši předkové ve velikonočních dnech korespondovali. Na příkladech z pohlednic výstava doloží proměnu velikonoční symboliky v průběhu 20. století.
 
Pro zájemce z řad kulturní veřejnosti budou připraveny prohlídky výstavy v doprovodu kurátora – Mgr. Lukáše Snopka, historika muzea. Konat se budou ve středečních termínech: 13., 20. a 27. března a 3. dubna, vždy od 10 do 11 hodin. A jak je v mělnickém muzeu dobrým zvykem: pro rodiny s dětmi, jakož i pro zvídavé návštěvníky-jednotlivce každého věku budou na výstavě uchystány poutavé hádanky a úkoly.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Výstava
„Veselé Velikonoce“
Kdy: 1. 3. – 7. 4. 2013
Kde: Regionální muzeum Mělník, náměstí Míru 54, 276 01  Mělník     
                                       

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama