Velikonoce na Helfštýně

Od března můžete navštívit hrad Helfštýn. Otevřeno bude každý víkend a sezóna se zde naplno rozběhne již během velikonočních svátků.

Reklama

Za branami Helfštýna v březnu najdete především klid a příjemný prostor k relaxaci. Hrad se otevírá především kvůli návštěvníkům, kteří nemají v lásce davy lidí a ruch spojený se sezónními akcemi. Příjemnou návštěvu Helfštýna si můžete naplánovat na kterýkoliv březnový víkend. Otevřeno bude od 9 do 16 hodin.

Aby toho klidu ale nebylo přespříliš, pořádá správa hradu doprovodný program k Velikonocím, kterým začne hlavní hradní sezóna. Návštěvníky pobaví vystoupení Studia bez kliky, poprvé v tomto roce se společně s průvodcem dostanou do historické mincovny a archeologické expozice. Oproti minulým letům bude velmi bohatě obsazena ukázková výstava tradičních řemesel. Tím, že jde o pohyblivý svátek a letos vychází na tak brzký termín, rozhodli jsme se řemeslníkům poskytnout kromě ateliéru H-studia také prostory hradní galerie.

Pod šikovné ruce nám dají nahlédnout výrobci kraslic, keramiky, košíků, patchworku i paličkovaných a drátkovaných dekoračních předmětů. Řada řemeslníků z Přerovska a Olomoucka se na Helfštýně setkává již víc než deset let. Nově se představí například včelařské produkty, které provoní hradní galerii společně s bohatě zdobenými perníky. Program potrvá od soboty 30. března a vyvrcholí velikonočním pondělkem 1. dubna. Během té doby budou mít pánové příležitost, aby se vybavili pomlázkami, zatímco dámy si můžou nějakým doplňkem rozšířit šatník či si doplnit výbavu o ručně dělaný šperk.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama