Květná zahrada v Kroměříži nabídne výstavu kamélií

Studený skleník v Květné zahradě v Kroměříži budou od pátku 22. února krášlit půvabné kvetoucí kamélie.

Prostory skleníku vyplní vzrostlé keře a stromy těchto původně cizokrajných rostlin. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 21. února v 15:30 hodin.

Reklama

Kamélie se v Květné zahradě začaly pěstovat od druhé poloviny 19. století a ve 20. století už patřily k největším lákadlům kroměřížské rostlinné sbírky. Jejich kolekce zahrnovala tehdy několik desítek vzrostlých exemplářů v několika odrůdách. V zimním období fungoval Studený skleník jako velká zimní zahrada.
Návštěvníci výstavy zhlédnou ve Studeném skleníku desítky vzácných, více než 100letých rostlin kamélií, které v tomto období bohatě nakvétají.
Součástí výstavy bude prezentace projektu Národního centra zahradní kultury v Kroměříži (NCZK), který získal z evropských fondů téměř 337 miliónů korun a je zaměřen především na památkovou obnovu vybraných částí zámeckého areálu. Prostřednictvím prezentačních panelů se zájemci seznámí se záměry a současným stavem realizace projektu. Barevné vizualizace názorně představí budoucí vzhled nově upravovaných částí Květné zahrady, Podzámecké zahrady i Arcibiskupského zámku. Budou vystaveny také některé archeologické nálezy objevené při průzkumech Květné zahrady.
Během výstavy bude možné zakoupit mladé rostliny kamélií (s podrobným návodem k pěstování) a drobné suvenýry.

Výstava bude otevřena od 22. února do 1. dubna denně, vždy od 10 do 16 hodin.

Vstup na výstavu kamélií i do Květné zahrady je po celou dobu konání zdarma.

Foto: npu.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama