Výstava historických kočárků v Technickém muzeu v Brně

Kočárky 1880–1980

„Pohodlně usedáme do kočárů tažených párem dávných vzpomínek… znovu se vracíme do dětských let.“

Reklama

Výstava „Kočárky 1880 – 1980″prezentuje ucelenou sbírku paní Miroslavy Pecháčkové a je součástí soukromého Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou. Zahrnuje přes padesát historických kočárků jak dětských, tak i loutkových – pro panenky. K těm nejstarším patří proutěný vozíček na dřevěných kolečkách a pár unikátních kočárků s umně vyplétanými ornamenty z pedigu. Následují elegantní a velmi efektní kočárky „princes“, skládací cestovní kočárky, jednoduché a praktické kočárky z období druhé světové války a nechybí ani oblíbené „košatiny“ z 50. let minulého století, nebo známé „Liberty „které už mnozí z nás zažili.

Čím je tato výstava unikátní? Především velmi citlivým přístupem k nezbytným opravám a autenticitě kočárků. Pánové ocení technické provedení, zručnost a dovednost dřívějších výrobců. Dámy potěší pohled na dobové peřinky. Záplava krajek, volánů a mašliček ke kočárkům vždy neodmyslitelně patřila a dobové textilie celou kolekci kočárků doplňují a umocňují zážitek z celé výstavy.

Výstavu doplňují naivní obrázky panenek a romantických účesů mladé výtvarkyně a studentky Fakulty výtvarných umění VUT v Brně, Drahomíry Malouškové.

Kočárky 1880–1980
12. 2. 2013 – 19. 5. 2013

Technické muzeum v Brně
Purkyňova 105
612 00 Brno – Královo Pole

Tel: 541 421 411
Email: [email protected]
Web: www.technicalmuseum.cz

Zajímavé výstavy také na výstaviště Litoměřice

Technické muzeum v Brně - kam s dětmi

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama