Jizerská 50 ČSOB Pojišťovny začala ve fitness Aquapalace Praha

Unikátní závod na trenažérech Thorax Traineer mezi hvězdami laufařského nebe Martinem Koukalem a Stanislavem Řezáčem na tiskové konferenci k Jizerské 50 ČSOB Pojišťovny

Aquapalace Praha se stal partnerem Jizerské 50 ČSOB Pojišťovny. Při tiskové konferenci k zahájení Jizerské 50 ČSOB Pojišťovny, která se uskutečnila v nejrozsáhlejším fitness v Praze závodili na ojedinělých běžkařských trenažérech hvězdy laufařského světa Stanislav Řezáč a jeho týmový kolega Martin Koukal z rakouské forma Skinfit Racing. V pětiminutovém závodu soupaž na 5 minut zvítězil nakonec Stanislav Řezáč s virtuální vzdáleností 1892 metrů a porazil Martina Koukala skoro o 200 metrů.

Reklama

Účastníci závodu Jizerská 50 ČSOB Pojišťovny získají od Aquapalace Praha vstupenku 1+1 zdarma na celodenní vstupné do vodního svět i saun s platností do 3.2.2013 (1+1 zdarma se vztahuje na vstupenku se stejnou nebo nižší hodnotou) a ještě navíc získají 30 % na jednorázový vstup do Fitness Aquapalace Praha s platností do 28.2.2012 k vyzkoušení běžkařských trenažérů a dalších více jak 100 kardio či posilovacích strojů.

V čem jsou trenažéry Thorax vyjímečné?

Běžkařské trenažéry Thorax, které jsou nyní k dispozici ve Fitness Aquapalace Praha široké veřejnosti, byly v Dánsku speciálně vyvinuty pro účinný a efektivní trénink všech stylů běžeckého lyžování. Jejich jedinečnost spočívá v jejich stavbě. Za pomoci reálních běžkařských hůlek a odporu, který kladou při simulaci pohybu rukou a podle nastavené intenzity, je možné plně napodobit pohyb na běžkách v terénu.
Jsou určené pro trénink obou stylů tzv. klasiky i bruslení i obou tréninků techniky rukou včetně soupaže.
Thorax umožňuje efektivní trénink a rozvoj síly, výbušnosti, stability, přesné techniky i posílení kardiovaskulární soustavy závodníků. Ve Švédsku na trenažérech v letním období trénuje i trojnásobný vítěz slavného závodu Vasaloppet Oskar Svärd.

Využití trenažérů pro veřejnost

Trenažéry jsou skvělým doplňkem i pro amatérské běžkaře a širokou veřejnost. Thorax je také  účinným nástrojem i pro rehabilitaci po úrazech, své využití má i v rámci fyzioterapie a je jedním z mála cvičebních strojů, které mohou bez obav využívat i lidé s fyzickým hendikepem i nevidomí.

Trénink zpevní celé tělo

Běžkařský trenažér má velmi výrazný vliv na celkový rozvoj tělesné síly a je prostředkem ke zpevnění svalových skupin zad, břicha, rukou, šíje, hýždí, nohou a navíc stabilizuje svaly jádra, které velmi výrazně ovlivňují držení těla.

Jednoduše řečeno. Trénink na trenažérech vám umožní protáhnout i posílit celé tělo, spálit více kalorií. A to vše v rámci časově přijatelného tréninku. Výsledky vám zajistí i desetiminutový trénink absolvovaný dvakrát až třikrát týdně.

Efektivní rehabilitace pomocí trenažérů Thorax

Na první pohled se to nezdá, ale trenažér Thorax je praktickým doplňkem i v rehabilitačním procesu. Účinně pomáhá, ať již se jedná o rehabilitaci po sportovních úrazech jako jsou plastiky vazů, zlomeniny nebo léčbu obezity či kardiovaskulárních chorob, cukrovky i hypertenze.
Trénink je velmi šetrný ke kolenům, nezatěžuje velké klouby, jako jsou například kyčle.

Vezměte s sebou babičku i dědu

Trénink na strojích Thorax je opravdu pro všechny. Cvičení zvládají i lidé v důchodovém věku, kteří již mají částečné problémy s rovnováhou a nezvládají tak cvičení na běžeckých a dalších strojích. Umožňuje jim rozvíjet stabilitu, posílit svaly jádra, které pomáhají lépe koordinovat pohyby trupu a celkově zvýšit kondici, bez přetížení některých svalových partií

Thorax stojí i za úspěchem švédského paralympijského týmu

Běžkařský trenažér umožňuje díky své konstrukci trénink pro sportovce na vozíčku i pro sportovce nevidomé, kteří zvládnou trénink bez doprovodu v bezpečném prostředí. Pro osoby s fyzickým hendikepem je revoluční možnost trénovat efektivně obě strany těla bez přetížení a vzniku svalových dysbalancí.

www.aquapalace.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama