Jizerská 50 ČSOB Pojišťovny opět útočí na vyprodání. Už potřetí v řadě.

Kdo se chce v roce 2013 zúčastnit 46. Jizerské 50 ČSOB Pojišťovny, měl by si v nejbližších dnech rozhodně pospíšit…

Z celkové kapacity závodu, který se v Bedřichově pojede v neděli 13. ledna 2013, je totiž k dispozici jen posledních 300 čísel. Podobně jsou na tom i zbývající dva víkendové závody na 25 kilometrů klasicky a 30 kilometrů volně.
Jizerskou 50 ČSOB Pojišťovny čeká v roce 2013 zásadní změna. Pořadatelé přistoupili k úpravě programu a oddělení závodů na 50 a 25 kilometrů klasicky, které se konaly vždy v jeden den. Poloviční distance Intersport Jizerská 25 se pojede nově v sobotu dopoledne a neděle bude vyhrazena jen závodníkům na maratonské trati. Bedřichovská 30 volným stylem opět v pátek otevře celý program, odstartuje však už v 11 hodin místo dosavadní 13. hodiny.

Reklama

„Oddělení obou závodů je logickým krokem, který reaguje na každoroční nárůst počtu závodníků. Nebude tak docházet k tomu, že se na trati potkávají běžci různé výkonnosti na různých distancích,“ vysvětluje Marek Tesař z agentury Mather Activation, která je marketingovým partnerem závodu. „Změna přinese dva důležité benefity: větší komfort závodníků na trati i zázemí a samozřejmě i zvýšení bezpečnosti. Závod na poloviční distanci, který byl doposud trochu upozaděn, bude mít možnost vyrůst a získat prostor, který si zaslouží.“
Pro rok 2013 došlo k drobné, leč zásadní změně na trati. Díky spolupráci Lesů ČR, CHKO Jizerské hory, Jizerské o.p.s., dotčených obcí a Jizerské 50 byl nově upraven úsek mezi Knajpou a Čihadly. Běžci se tak na trati nebudou potkávat a vyhnou se jízdě v protisměru.

Výše startovného zůstala zachována jako v předchozích letech (aktuálně 1 400 Kč pro závod na 50 km) a znovu míří na absolutní nováčky, kteří ještě atmosféru Jizerské 50 ČSOB Pojišťovny neokusili. Online registrace běží na webových stránkách www.jiz50.cz, se zvýhodněním 20 % se dá přihlásit na 37 prodejnách sítě Intersport po celé České republice.
V Bedřichově nebudou už tradičně chybět největší hvězdy laufařského světa včetně posledního vítěze závodu Stanislava Řezáče a jeho týmového kolegy Martina Koukala z rakouské formace Skinfit Racing. Reálná je i účast české běžecké jedničky Lukáše Bauera, který se definitivně rozhodně na základě fyzického stavu po Tour de Ski, jež skončí týden před Jizerskou 50 ČSOB Pojištovny. K velkým favoritům závodu bude tradičně patřit silná skupina Seveřanů vedená bratry Auklandovými.

Jizerská 50 ČSOB Pojišťovny ve Swix Ski Classics

I v roce 2013 otevře Jizerská 50 ČSOB Pojišťovny seriál vrcholných dálkových běhů Swix Ski Classics, v němž Stanislav Řezáč v roce 2011 vybojoval celkové vítězství a v letošním roce skončil těsně druhý. Závod tak zůstává ve společnosti takových legend jako Vasův běh, Birkebeinerrennet či Marcialonga.
„Pro Jizerskou 50 ČSOB Pojišťovny je zařazení ve Swix Ski Classics skvělou vizitkou a oceněním naší práce. Je to jednoznačný důkaz, že závod patří z pohledu organizace mezi absolutní špičku,“ říká Marek Tesař z agentury Mather Activation.

Tříhodinový přenos v České televizi

I z kraje ledna 2013 se mohou ti, kteří nevyrazí přímo do stop Jizerské 50 ČSOB Pojištovny, těšit na unikátní přenos v délce tří hodin. Opět bude nasazena kombinace letadla a vrtulníku, která garantuje stálý přenos obrázků i v případě špatného počasí. Přímo na trati budou se satelitní technikou i reportéři České televize, kteří budou zprostředkovávat dojmy hobby závodníků. Přesnou polohu elitních závodníků včetně rozestupů bude možné zobrazit prostřednictvím GPS. Celý přímý přenos opět vzniká pod taktovkou zkušeného režiséra Karla Jonáka.

Dárek pro děti: čepice KAMA pro prvních 350 z nich

Pletenou čepici KAMA a také krásný pocit ze závodů si mohou odnést děti, které nastoupí do dětských závodů 46. Jizerské 50 ČSOB Pojišťovny. V pátek 11. ledna 2013 se od 16 hodin bude závodit na tratích od 300 metrů do 3 kilometrů klasicky. Dárek v podobě čepice KAMA čeká na prvních 350 dětí, které se do závodu přihlásí v online registraci a uhradí startovné. Případné zbývající čepice budou k dispozici při registraci na místě.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama