Nový most přes Vydru stojí v místě, kudy přes lávku chodil i Karel Klostermann

Zhruba třicet metrů dlouhý most přes řeku Vydru nedaleko Antýglu u Srní na území Národního parku Šumava je již v provozu.

Slavnostní otevření proběhlo 15.11. 2012. Jedná se o jednu z posledních investičních akcí Správy Národního parku Šumava tohoto roku.

Reklama

Nový most přes Vydru stojí nedaleko Turnerovy chaty u Srní na Klatovsku. Most je dlouhý třicet metrů a široký dva metry, bude sloužit ke zlepšení komfortu turistů, kteří na Šumavu vyrazí.
„Jedná se o jednu z posledních velkých investičních akcí správy parku v tomto roce. Část investic jsme museli kvůli nedostatku peněz zastavit, tuto se naštěstí podařilo zdárně dokončit,“ uvádí Jiří Kvapil, náměstek ředitele Správy NP a CHKO Šumava.

Most stojí v jedné z turisticky nepřitažlivějších částí Šumavy nedaleko místa, kde kdysi stávala Hálkova chata. Vystřídá stávající lávku, která je asi o sto metrů dále po proudu řeky a již nevyhovovala požadavkům statiků, musela se několikrát opravovat a v budoucnu by mohla ohrožovat zdraví turistů. „Na jaře tuto starou lávku odstraníme,“ uvádí Jiří Kvapil.
Nový most bude sloužit především pěším turistům.

„Most bude stát na místě, kde historicky stála lávka přes Vydru, po které kdysi chodil i Karel Klostermann. Toto místo leží na stezce, které spojovalo Modravu s územím okolo Čeňkovy pily,“ uvádí Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava. Umístění nového mostu je v souladu s přísnými pravidly ochrany přírody.

U nově postaveného mostu končí i Naučná stezka Karla Klostermanna, která vede z Rokyty na Srní. Turisté, kteří sem došli, dříve chodili lesem, který stojí v první zóně ochrany přírody po břehu řeky až ke staré lávce a tudy přešly Vydru. „Teď přejdou přes nový most a nebudou nekontrolovaně chodit po neoznačené stezce přísně chráněným územím první zóny,“ doplňuje ředitel Mánek.
Most putoval na Šumavu až z Příbrami.

Zdroj: www.npsumava.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama