Olomouc je v listopadu centrem sportu!

Na deset listopadových dní ovládne Olomouc úžasný fenomén – fotbal. Projekt „Víc než hra“ spolu s Velkou fotbalovou výstavou učiní z Olomouce od 8. do 18. 11. 2012 hlavní město českého a slovenského fotbalu.

Reklama

Město bude hostit legendy zelených trávníků, výročí zde oslaví Klub ligových kanonýrů, čekají nás vážné diskuze o obchodování s hráči či o problémech české a slovenské kopané, i odlehčená témata, jako je historie rozhlasového a televizního sportovního komentování či analýza zažitého stereotypu typického fotbalisty.

V Olomouci se sejdou šéfové českého a slovenského fotbalového svazu a na Andrově stadionu si to rozdají obě reprezentační áčka a aktéři posledního utkání československé reprezentace zavzpomínají, jaké to bylo hrát v jednom společném týmu.

K tomu všemu je ve Vlastivědném muzeu otevřena tak rozsáhlá a pestrá výstava originálních exponátů z dějin kopané, jaká u nás nikdy nebyla k vidění.

Prohlédnout si můžete kopačky Messiho, zkušenější fandové se zastaví u dresu s autogramem Maradony a rovněž Messiho a pamětníci ocení třeba balon, s nímž se hrávaly světové šampionáty do začátku 60. let.
Více na www.vicnezhra.cz.

Pokud však již máte spíše vánoční náladu a dáváte přednost zimním sportům, od 3. 11. 2012 je otevřeno kluziště na olomouckém Horním náměstí. Ledová plocha je zájemcům přístupná denně od 10 do 22 hodin zcela zdarma. Kluziště bude nejen součástí vánočních trhů, ale nadšeným sportovcům bude k dispozici až do Tří králů. Zahřát se kromě bruslení můžete také skvělými punči, které jsou k zakoupení ve stáncích přímo u kluziště.
Více na www.kluzisteolomouc.cz.

Na pravé vánoční trhy si však musíte počkat do soboty 24. 11. 2012. Tehdy se poprvé rozezní vánoční koledy a v centru Olomouce začne ten pravý předvánoční mumraj.
A že se letos máte na co těšit!
Program olomouckých vánočních trhů: www.vanocnitrhy.eu.

Speciální nabídka adventních víkendových pobytů – viz leták advent.

 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama