CZECH PRESS PHOTO 2012 – Fotografie roku zachycuje smutek nad odchodem V. Havla

Pro veřejnost bude výstava 18.ročníku CZECH PRESS PHOTO 2012 přístupna od pátku 16. listopadu  až do 31.ledna 2013, a to denně od 10 do 18 hodin.

Tentokrát obsahuje na 400 fotografií, oceněných i dalších vybraných z celkového počtu 3 719 soutěžních snímků od 297 profesionálních  fotografů. Jako každoročně, i tentokrát je zrcadlem života a světa uplynulého roku.

Reklama

Vstupné na výstavu činí pro dospělé 100 Kč, pro studenty a seniory 60 Kč. Hromadné školní výpravy 30 Kč za osobu (min. 10 studentů).
K výstavě je vydán 64 stránkový katalog vítězných prací.

„Fotografie roku“ – smutek lidí nad odchodem prezidenta Václava Havla

Příběh Fotografie roku: „Fotografie vznikla 18. prosince 2011, v den, kdy zemřel prezident Václav Havel. Byla to nenadálá událost, která mě pohltila jako reportéra i jako člověka, stejně jako další tisíce lidí, pro něž byly myšlenky a ideály Václava Havla důležité. Ocitl jsem se uprostřed davu a pozoroval tváře lidí, které smrt Václava Havla zasáhla a přišli sem, k soše Svatého Václava na Václavské náměstí, vyjádřit svoji soukromou pietu. Ta fotografie byla jen jedním momentem z celého týdne smutku a nevím, jestli tím nejsilnějším. Výraz toho muže mě ale okamžitě strhnul ve své upřímnosti a tiché intimitě.“    Milan Jaroš

SOUČÁSTÍ VÝSTAVY je i kolekce držitelů loňského Grantu Prahy Czech Press Photo 2011 Aleny Dvořákové a Viktora Fischera nazvaná  Praha – velkoměsto a voda, která je výsledkem ročního tvůrčího stipendia udělovaného pražským primátorem.

I letos se vypisuje CENA DIVÁKŮ. Rozhodnou o ní sami návštěvníci výstavy vyplněním anketního lístku v prostorách výstavy.
Putování výstavy po světě zajišťuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

www.czechpressphoto.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama