Forman Festival

Kompletní retrospektiva legendy světové kinematografie českého původu!

Forman Festival se koná od 7. do 13. prosince v kině Městské knihovny na Mariánském náměstí v Praze za spolupráce samotného režiséra, držitele dvou Oscarů za režii, tří Zlatých glóbů a řady dalších cen. Přijďte mu dát divácký dárek k jeho letošním osmdesátinám. Přijďte do kina na Formana!

Reklama

Promítat se bude v kinosále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Přehlídku filmů nejslavnějšího českého režiséra, držitele dvou Oscarů a řady dalších cen, pořádá pod záštitou primátora hl. m. Prahy doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., společnost Radka Production, která produkovala zatím poslední počin Miloše Formana záznam divadelní hry Dobře placená procházka.

Ředitelka festivalu Radka Kadlecová k tomu říká: „Na festivalu intenzivně pracujeme od začátku roku. Sám režisér se pravděpodobně nebude moci festivalu zúčastnit, ale o osobním uvedení jeho filmů jednáme s jeho spolupracovníky a přáteli. Po celém světě se letos konaly retrospektivy filmů Miloše Formana a mnohé jiné akce na oslavu jeho kulatin. My to vše zakončujeme opravdu unikátní, kompletní retrospektivou všech jeho filmů.”

Viděli jste někdy na plátně Formanův film Ragtime? Zapomněli jste některé fantastické momenty Jacka Nicholsona z Přeletu nad kukaččím hnízdem? Netušíte o existenci filmu I Miss Sonja Henie, na kterém Miloš Forman také spolupracoval? Chcete vidět nezapomenutelný snímek Amadeus v režisérském sestřihu? Přijďte do kina Městské knihovny v Praze 7. – 13. prosince 2012!

Detailní informace a program najdete na formanfestival.cz, více o Milošovi Formanovi na milosforman.com a jeho oficiální stránce na Facebooku.
Filmy po celý rok – Cinestar

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama