CRASH TEST 2012: NE/PŘIZPŮSOBIVÍ

2. ročník výstavy studentů mimopražských vysokých uměleckých škol pořádané studenty dějin umění v Topičově salonu

Letos se v prostorách Topičova salonu uskuteční již druhý ročník výstavy toho nejzajímavějšího, co vzniklo na půdě mimopražských vysokých uměleckých škol. Oproti loňskému roku, kdy byli prezentováni studenti z Moravy a Slezska, se letos představí autoři z vysokých uměleckých škol v Čechách, mimo Prahu. Expozice přináší průřez současnou studentskou uměleckou tvorbou.

Reklama

Výstavu připravili studenti Semináře dějin umění 19. a 20. století Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy, kteří dali výstavě rámec v podobě zastřešujícího tématu: Ne/přizpůsobiví. Na základě tohoto klíče pak vybírali z prací jednotlivých ateliérů a dílen, přičemž ne/přizpůsobivost chápali široce a v protikladech, jako ne/přijímání kulturních, společenských a výtvarných stereotypů, a to na úrovni sociální, umělecké i osobní.

Název CRASH TEST vyplývá z podstaty výstavy a je metaforou zátěžové zkoušky studentů všech zúčastněných škol. Jak začínající kurátoři, tak i mladí výtvarníci procházejí jakýmsi testem odolnosti proti nárazu – mínění veřejnosti a výtvarné kritiky.

Projekt vznikl ve spolupráci s
Fakultou umění a architektury Technické univerzity Liberec
Fakultou umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem
Katedrou výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové

Vernisáž proběhne v pondělí 15. října 2012 v 18 hodin.
V rámci doprovodného programu se 31. října 2012 v 18 hodin uskuteční představení divadla DivaDno sdružující sociálně vyloučené lidi.

CRASH TEST 2012: NE/PŘIZPŮSOBIVÍ
16. října – 9. listopadu 2012

Topičův salon, Národní 9, Praha 1
Po, Čt, Pá 10.00 – 17.00,
Út, St 10.00 – 18.00

Na koncert jedině do O2 arena

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama