OCHOTNICKÝ FESTIVAL MIROSLAVA DOLEŽALA

VI. ROČNÍK BUČOVICKÉHO OCHOTNICKÉHO FESTIVALU MIROSLAVA DOLEŽALA ZNÁ SVÉ SOUBORY A HVĚZDY

Již šestý ročník bučovické přehlídky ochotnických divadel má termín. Ochotníci, publikum, hosté z řad kulturního, sportovního a společenského života se v letošním roce, tradičně v říjnu, budou potkávat večer co večer od 21. do 27. října.

Reklama

Součástí festivalu, který je věnován bučovickému rodákovi, čestnému občanovi a někdejšímu nejstaršímu členu Činohry Národního divadla Praha Miroslavu Doležalovi, bude doprovodný program a představení pro školy (v letošním roce mj. výstava věnovaná olympijskému hnutí). Jednotlivá představení budou začínat vždy v 19.00 a probíhat budou v sále Katolického domu Bučovice.

Festival bude poprvé mezinárodním

142. leté tradici bučovického ochotničení vzdají hold domácí Bučovičtí Výtečníci, ale i ochotnický divadelní soubor ze slovenských Zlatých Moravců. V premiéře se pak představí ochotníci z Rousínova, přijedou také osvědčení ochotníci z Bílovic nad Svitavou, Slavkova u Brna, Koryčan nebo Vyškova.

Hvězdy jsou festivalu věrné

Každý večer i letos bude mít svého patrona. V letošním roce přijedou Luba Skořepová, Ladislav Županič, Michaela Kuklová, Jaroslava Obermaierová, Petr Štěpánek, Braňo Polák a potřetí na základě veřejného slibu i Vladimír Brabec!

Přesný program letošního ročníku bude uveřejněn koncem měsíce září na www.bucovice.cz. Předprodej na jednotlivá představení bude zahájen 1. října a bude probíhat v Informačním a kulturním středisku města Bučovice.

Akci pořádá Město Bučovice za laskavého přispění Jihomoravského kraje, tradičních partnerů a sponzorů. Mezi ně po všech pět uplynulých let patřili KPB-Intra Bučovice – Ing. Robert Knápek, Květinářství Za kašnou, Restaurace Kaťák – Petr Zabloudil, Malba color – Jiří Hrubý, Dina – Hitex, Společnost Katolického domu Bučovice, Bistro U draka, agentura smíchu a zábavy – Jiří Šarman, Vinotéka U nás – Jana Brychtová, Machynka s.r.o., Josef Bouda – voda, topení, plyn.

Mezi tradiční mediální partnery patří pan Bob Frídl, Český rozhlas Brno, Vyškovský deník, Infokanál města Bučovice, Mf Dnes, Základní umělecká škola Bučovice.

Všechny zájemce o informace zveme také k návštěvě festivalového profilu na facebooku – Ochotnický festiaval Miroslava Doležala.

Srdečně Vás zveme na oslavu svátku oblastních ochotníků!

V říjnu v Bučovicích na shledanou!

Aktuální informace najdete na www.bucovice.cz nebo na facebookovém profilu Ochotnický festival Miroslava Doležala.

OCHOTNICKÝ FESTIVAL MIROSLAVA DOLEŽALA

Datum konání: 21.10.2012 – 27.10.2012

Městský úřad Bučovice
Jiráskova 505, Bučovice, 68501
tel: 517324411, email: [email protected], www.bucovice.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama