5 tipů na nejkrásnější výlety po Thajsku

Máte už naši vlast procestovanou křížem krážem nebo třeba jen pro změnu toužíte po troše exotiky?
Thajsko slibuje výjimečné zážitky milovníkům malebných písečných pláží, divoké přírody, historických památek i originální buddhistické kultury. Uvažujete-li o jeho návštěvě, určitě vám přijde vhod pár tipů na místa, která rozhodně nesmíte minout.

 

1.Bangkok

Bangkok je metropole země, to ale zdaleka není jediný důvod, proč do něj na své dovolené v Thajsku zamířit. Město rozprostírající se na naplavených březích řeky Chao Phraya a označované za Benátky Východu v sobě nezaměnitelným způsobem spojuje tradiční místní kulturu a západní vlivy. Spatříte zde meditační domečky na střechách moderních bankovních domů, posvátné svatyně vedle obchodních center.
Bangkok láká na levné nákupy a bouřlivý noční život, ale úžasné jsou především buddhistické památky, na které tu narazíte doslova na každém kroku. Například královský chrám Wat Pho ze 16. století je jedním z největších v Thajsku. Dominuje mu ohromná socha ležícího Buddhy ve stavu Nirvány, měřící na délku 46 metrů.

2.Most přes řeku Kwai

Z Bangkoku to máte jen kousek ke slavnému mostu přes řeku Kwai, který se stal vyhledávanou turistickou atrakcí hlavně díky stejnojmennému válečnému filmu. Vlaková trať, která přes něj vede, bývá přezdívaná Železnice smrti, neboť při její stavbě zemřely desítky tisíc otroků. Neradostnou minulost, která se nad tímto místem vznáší, připomíná hřbitov a historické muzeum.

3.Chrám smaragdového Buddhy

Thajsku se nachází neuvěřitelných 40 000 chrámů. Řada z nich je přitom opředena tajemnými mýty, které ještě zvyšují jejich turistickou přitažlivost. Mezi nejvýznamnější a nejkrásnější patří Chrám smaragdového Buddhy ve Wat Phra Kaeo, pojmenovaný podle malé sošky ze zeleného jadeitu. Právě tohle zpodobnění Buddhy je pokládáno za nejposvátnější v celém Thajsku a podle toho se těší patřičné pozornosti.

4.Největší thajský ostrov Phuket

Do Thajska se ale přece jen nejčastěji jezdí kvůli úžasným písečným plážím a průzračnému moři. Jednou z nejvyhlášenějších oblastí k plážovým radovánkám je ostrov Phuket, známý překrásnými zátokami a mořskými scenériemi. Fanoušky Jamese Bonda jistě zaujme, že právě zde v zátoce Phang Nga se v roce 1974 natáčel Muž se zlatou zbraní. 

5.Národní parky Erawan a Ang Thong

Národní parky v Thajsku jsou známé po celém světě a zcela zaslouženě. K těm nejvyhlášenějším patří Erawan, chránící tajemnou džungli s volně žijícími tygry, gibbony a spoustou dalších exotických zvířat. Za ráj na zemi je považován Ang Kong se svými více než 40 ostrovy a ostrůvky, magickými vodopády, skalisky a lagunami. Výlet do thajské divočiny přináší nezapomenutelný zážitek sám o sobě. Nic se ale nevyrovná tomu,  vydáte-li se vstříc dobrodružství na sloním hřbetu.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama