Prázdninové výstavy v Muzeu Šumavy

(Sušice, Železná Ruda, 29. 6. –26 .8.) Na letošní prázdniny připravilo Muzeum Šumavy v Sušici hned několik výstav. Výstava „Když se řekne vláček…“ zcela jistě potěší všechny milovníky mašinek, vláčků a kolejí a to jak těch skutečných tak těch zmenšených, tedy modelů. V rámci výstavy je k dostání nová publikace Radovana Rebstöcka „Koleje přes Šumavu“. Útlá knížka s bohatou fotodokumentací seznamuje čtenáře především s historií šumavských železnic a s celou řadou zajímavostí, které se k ní váží – například kde je k vidění Hannibal – osobní vůz druhé třídy, který jezdil na trase koňské dráhy z Českých Budějovic do Lince, že se při stavbě železničního tunelu pod Špičákem spotřebovalo 90 tun dynamitu nebo kde na Šumavě vede nejvýše položená železniční trať.
    Další výstavou sušického muzea je společná výstava Hany, Josefa, Jiřího a Martina Staňkových, nazvaná „Díkuvzdání Šumavě“. Společným motivem této výstavy, jak už název napovídá, je dlouholetý obdiv autorů k Šumavě.
    Zajímavá výstava je na červenec a srpen připravena pro návštěvníky Muzea Šumavy v Železné Rudě. Pod názvem „Obrazy a řemesla dnešní Šumavy“ se skrývá výstava nejrůznějších výrobků vycházejících z tradičních rukodělných technik – výšivky, košíkářské výrobky, dřevěné hračky a loutky, dřevořezby, kamenina atd., to vše doplněno fotografiemi a obrázky šumavských výtvarníků.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu