Kam na Ostravsku?

Klid, čistý vzduch, pole, louky, lesy. To spojuje obce okolo Ostravy, které sice netepou tak čilým životem, zato se v nich lze o to lépe ukrýt před ruchem velkoměsta.

Největší z nich jsou Klimkovice, nejznámější jodobromovými Sanatorii na kopci Hýlov. Tušili jste, že stačí zajet kousek za hranice města a už můžete dýchat vzduch srovnatelný s ovzduším v podhůří Jeseníků? No vidíte, právě to dokazují opakovaná měření Zdravotního ústavu. Sanatoria leží na nejvýchodnějších výběžcích Nízkého Jeseníku a jsou obklopeny lesy a loukami, protkané cyklo i pěšími stezkami. Na hýlovském kopci rozproudíte plíce při minigolfu s výhledem na panorama Beskyd, nebo při procházce novým Lesním parkem bez bariér, kde především děti využijí řadu herních prvků. Počítají tady samozřejmě i s handicapovanými.

Reklama

Vřesinu zná každý Ostravák nejen jako název obce, ale i největšího přírodního koupaliště ve střední Evropě. V horských slunečních dnech areál pojme až 15 tisíc návštěvníků, kteří se mohou vydovádět na skluzavkách, tobogánech, skokanských můstcích a dalších atrakcích. A pokud už zrovna počasí nepřeje, pořád si ještě můžete zahrát tenis či volejbal na kurtech a hřišti, které jsou součástí areálu. Mimochodem, Vřesinou vede i nová turistická stezka. Můžete zdolat celý 12 km okruh z Poruby přes Vřesinu až na Pustkovec či jen jeho část.

Dobrou volbou pro poznávání okolních obcí Ostravska je ale i tramvaj. Tramvaj č. 5 ze zastávky Vřesinská projíždí postupně Čavisovem a Dolní Lhotou (každá z obcí se rozkládá na opačné straně od společné tramvajové zastávky) a Horní Lhotou. Obce jsou součástí rekreačního prostoru údolí Porubky a turistickou křižovatkou lázní Klimkovice. Leží v lesnaté, harmonicky působící krajině a jsou propojeny množstvím cyklistických i pěších tras. Výchozím bodem značených turistických tras v Horní Lhotě je nedaleká rekreační osada Zátiší. V této obci si také můžete jen pár kilometrů od Ostravy v zimě zalyžovat!

Na spojnici mezi Ostravou a Opavou leží Velká Polom. Nemovitými památkami jsou zřícenina vodní tvrze Milotičky a bývalá sýpka ze 13. století, které soukromý vlastník postupně rekonstruuje. K dalším historicky nejcennějším objektům v obci patří renesanční farní kostel sv. Václava ze 13. – 14. století a fara. I ty se těší, až je objevíte!

Více informací na:
http://www.ostrava.cz/cs/turista/turisticka-oblast-ostravsko

Soutěžte o zajímavé ceny na:
www.ostrava.cz/cs/turista/souteze-a-hry/souteze-a-hry/cestovani-newsletter-ostrava

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama