Městské slavnosti v Lanškrouně

Před rokem 2000 nemělo město Lanškroun opravdové městské slavnosti. V květnu býval majáles na náměstí J. M. Marků a s tím byly spojené další kulturní akce. Od roku 2002 jsou ale dálkový pochod Lanškrounská kopa a Městské slavnosti naplno propojené. V současnosti se jedná o největší kulturní akci ve městě Lanškroun. Návštěvnost večerních koncertů slavných skupin se pohybuje okolo pěti tisíc diváků.

Reklama

Program letošních městských slavností začne trochu netradičně a to již ve čtvrtek 6. září, kdy od 18 h v sále lanškrounského zámku proběhne koncert lanškrounského Big Bandu. Ostatní koncerty již tradičně proběhnou ve dnech 7. září a 8. září na hlavním náměstí, tedy náměstí J. M. Marků.

V pátek v dopoledních hodinách vystoupí lanškrounské, ale i mimolanškrounské základní a mateřské školy. V 16h na stejném pódiu začíná páteční večerní program. Vystoupí lanškrounští One Brain, dále skupina Cate z Pardubic, slovenští Plastic Swans a vrcholem pátečního programu bude od 21h vystoupení českého stříbrného slavíka Tomáš Kluse. Po tomto kulturním zážitku si na své přijdou milovníci ohňostrojů. O ten se postará firma SOMA Enginneering, která slaví dvacet let od svého založení.

Sobotní program Městských slavností jistě zaujme každého hudebního fanouška. Hudební program na náměstí otevírá již v dopoledních hodinách Dechová hudba Lanškroun. Dále se představí skupiny Sly Rabbits, A Banquet, Jablkoň, finalista Československé Superstar Martin Harich, Skyline, ale např. i folkoví Proč ne band z Moravské Třebové. Zájem publika určitě vzbudí soubor The Tap Tap, který vznikl v roce 1998 při Jedličkově ústavu. Před hlavní hvězdou ozáří lanškrounské nebe tradiční ohňostroj, který je financován městem. Celý program vyvrcholí vystoupením známé a jistě oblíbené zpěvačky Nadi Urbánkové a skupiny Bokomara.

Ředitel Kulturního centra Lanškroun, David Knápek doplňuje: „Tímto bych chtěl ještě jednou příznivce kvalitní hudby pozvat na městské slavnosti do Lanškrouna. Kulturní program na náměstí po oba dny je opravdu bohatý. Snažili jsme se ho naplnit tak, aby přilákal všechny věkové kategorie, což se dle mého názoru povedlo.“

www.lanskroun.eu

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama