Lehkoatletický stadion v Lanškrouně slavnostně otevře Roman Šebrle

Lehkoatletický stadion v Lanškrouně, který ponese jméno Romana Šebrleho, bude slavnostně otevřen dne 8. září 2012.

Den před slavnostním otevřením projde stadion zatěžkávací zkouškou. Uskuteční se zde Olympiáda partnerských měst. Účast přislíbila tři italská města, tři polská města, slovenský Kežmarok a maďarské Hajdúszoboszló. Soutěžit v tradičních i netradičních, atletických i neatletických disciplínách by měli i Kypřané z města Idalion. Stále není rozhodnuto o účasti Španělů. Lanškroun by rád postavil dvě družstva.

Reklama

Slavnostní ceremoniál bude zahájen v sobotu v 15 hodin odkrytím pamětní desky s podobiznou čestného občana města desetibojaře Romana Šebrleho. Na desce v současné době pracuje akademický sochař Zdeněk Kolářský.

Následovat bude oficiální část, jejímž hlavním hostem bude lanškrounský rodák Roman Šebrle. Pozváni budou i občané Lanškrounska, kteří se v minulosti účastnili olympijských her – cyklisté René Andrle, Petr Bucháček, Radovan Fořt a František Trkal.

Všichni tito významní sportovci by měli předávat ceny a poháry účastníkům Olympiády partnerských měst.
Od 17 hodin si budou moci všichni hosté i občané Lanškrouna otestovat svoji vytrvalost a fyzickou kondici pomocí cooperova testu.

Závěr programu bude ryze sportovní. Na tartanovém oválu bude umístěno několik desítek trampolín, na kterých bude pro všechny připravena pro přítomné diváky „jumping show“.

„Jsem hrdá na to, že Lanškroun, rodiště Romana Šebrleho, má konečně důstojné zázemí pro atletiku. Slavnostní otevření stadionu bylo záměrně naplánováno v termínu Lanškrounské kopy. Dáváme tak příležitost všem návštěvníkům města seznámit se s novým sportovištěm.“
dodala starostka města Stanislava Švarcová.

Pamětní deska Romana Šebrleho nalezne místo na novém lehkoatletickém stadionu

Nový lehkoatletický stadion, který je pojmenován po slavném lanškrounském rodákovi desetibojaři Romanu Šebrlovi, bude slavnostně otevřen dne 8. září 2012 v 15h.
Svoji osobní účast na slavnostním otevření tento olympionik přislíbil. Současně bude odhalena pamětní deska této osobnosti české atletiky. Deska bude umístěna na opěrné zdi vnější strany stadionu. O její podobu se nemohl postarat nikdo jiný než autor mnoha děl zasvěcených Lanškrounu, čestný občan města, akademický sochař Zdeněk Kolářský.
Na pamětní desce o velikosti 75 cm na 75 cm je vyobrazen profilový portrét Romana Šebrleho spolu s replikou zlaté olympijské medaile, kterou zmíněný atlet vyhrál na letních olympijských hrách v řeckých Aténách v roce 2004. Portrét je vyhotoven z epoxidové pryskyřice zabarvené na starobronz, umístěn na pískovcové desce.

www.lanskroun.eu

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama