Hranicko – populární destinace pro cyklisty

Turistická destinace Hranicko a okolí je oblíbenou destinací, díky Zbrašovským aragonitovým jeskyním, Lázním Teplice na Bečvou, zachovalým vodním a větrným mlýnům, skalnímu městu u Potštátu, blízkostí hradu Helfštýn, ale i tolik oblíbené cyklistice.

Cykloturisté mohou využít cyklostezky a cyklotrasy různé náročnosti od rovinatých terénů, kde mohou vyžít Cyklostezku Bečvu až po terény s větším převýšením, kde jsou pro turisty připraveny okruhy nazvané „ Po stopách vodní a větrné energie“.

Reklama

K těmto atraktivitám se váží akce, které budou pořádány v Evropském týdnu mobility a Evropském dni bez aut. Akce s názvem Města jedou na kole, která se uskuteční 21. září 2012, Bude na Hranicku slavnostně zahájena na Masarykově náměstí v Hranicích a poté se cyklisté vydají na společný  cyklovýlet. Pod tímto názvem se uskuteční společná akce měst ležících na Cyklostezce Bečva, která vede přes dva kraje (Zlínský a Olomoucký) a propojuje hned několik významných měst. Zástupci Přerova, Lipníka nad Bečvou, Hranic a Valašského Meziříčí podpoří tuto akci společnou vyjížďkou na kolech.

Cyklostezka Bečva stojí za návštěvu v kteroukoli roční dobu, můžete se těšit na příjemný zážitek. Od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou v Tovačově máte na 161 kilometrech možnost poznávat pamětihodnosti, přírodní krásy, lidové tradice i místní speciality Valašska, Moravské brány a Hané. Bezpečné a komfortní stezky sledující tok Bečvy, jsou jako stvořené pro cyklisty a in-line bruslaře každého věku, ale využít je mohou i vozíčkáři, turisté a běžkaři.

Akce pro cyklisty proběhne také 22. září 2012, kdy budou do Cechu mlynářského regionu Hranicko pasováni noví „Krajánci“ – letošní úspěšní absolventi soutěže s názvem Mlynářský krajánek, což je soutěž pro cyklisty, kteří sbírají razítka a odpovědi do svých soutěžních průkazů po celé cyklotrase. Slavnostní zakončení sezóny proběhne od 12.30 v Restauraci Na Střelnici v Hranicích vyhlášením výsledků soutěže a předáním cen vítězům. Pro děti je připravena Cyklo-škola, kde si mohou vyzkoušet jízdu zručnosti a své jezdecké schopnosti a účastníky potěší připravený kulturní program.

Všichni jsou srdečně zváni na krátkou společnou vyjížďku, kterou bude celá akce zahájena. Sejdeme se v 8.30 u stadionu SK Hranice a vyrážíme směrem do Ústí.

Kontakt:
Hranická rozvojová agentura, z.s.
Tř. 1. máje 2063
753 01 Hranice

www.hranicko.eu
[email protected]

tel.: 581 626 202
mobil: 773 100 050

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama