Střední Morava: Výlet za každého počasí

Milí výletníci, lákají Vás výlety do přírody, za historií či zajímavostmi?

Máte možnost seznámit se s tradičními trasami, ale i s významnými atrakcemi. Plán cesty po Střední Moravě je připraven za každého počasí.

Reklama

 

Za příznivého počasí

Hlavním turistickým cílem je určitě Zoo Olomouc na Svatém Kopečku. Nedávné novinky této zoologické zahrady tj. unikátní společný výběh pro vlky a medvědy, možnost dobrodružného průchodu areálem opiček makaků nebo také nové velké lanové centrum zabaví snad každého. Rok co rok zde mají návštěvníci možnost vidět nová mláďátka od všemožných živočišných druhů. Zoo se pyšní také zbrusu novým vstupem s architektonicky bohatým zázemím včetně výborné a tematicky vybavené restaurace. V nedaleké historické Olomoucí je připravena speciálně pro nejmenší děti od 4 do 7 let zábavná prohlídka městem s maňáskem kočičkou Olou. Trvá jen 45 minut a kočička, co léta bydlí na radnici za komínem, odměňuje malými dárky každého čiperného posluchače. 

Přírodní krásy kraje představuje naučná stezka poblíž Uničova nazvaná Krajinou památného bradla, aneb Poznávej, chraň a přitom si hraj. Pro cyklisty se nabízí k využití rovněž pro rodiny bezpečná Lesánkova cyklotrasa. Jde o v ČR ojedinělou stezku s programem. Doprovází jej postavička skřítka Lesánka. Na dvou místech – U koníčka a U pomníčku jsou vybudovány pro děti jednoduché dřevěné prolézačky a lanová dráha a tzv. Odpočívárna pro dospělé v jednom z poutavých koutů břehu řeky Moravy. Cyklotrasa má i svůj zvláštní okruh Šargoun – Lesní závod určený přímo pro dětské závodníky. 

Za nepříznivého počasí

Nepřeje-li slunce, program nabízí možnosti návštěvy dlouho očekávané nové a unikátně zpracované expozice Vlastivědného muzea v Olomouci plné interaktivních projektů. Na 2 500 exponátů není umístěno v nudných vitrínách. „Příroda Olomouckého kraje“ a „Patnáct století města“ jsou znázorněny formami poutavých příběhů, techniky a soutěží jak pro děti, tak i pro dospělé. Děti si např. v archeologickém pískovišti mohou zahrát na objev zkameněliny, rodiče uvítají bohatý informační doprovod. Nejiný efekt má i Expozice času ve Šternberku. V rámci její „Vesmírné hry“ se můžete nechat vyfotit Hubbleovým teleskopem, shlédnete sbírku vzácných hodin nebo si poslechnete vzácnou zvonkohru z Lorety. Připraveny jsou také další aktivity pro děti i jejich rodiče, jako například interaktivní hádanky.

Pro relaxaci můžete zavítat do jednoho z aquaparků. Můžete si vybrat buď ten olomoucký, nebo například v Prostějově či Hranicích. Výlet může směřovat do Strašidelného labyrintu na Zámku Úsov. Objevíte tajemství Hádanek Pánů z Vlašimi v interaktivní expozici spolu s deseti tisíci exponáty vycpanin zvířat. Celý výlet lze doplnit také návštěvou Muzea vězeňství v Uničově s dochovanou původní šatlavou i mučírnou se vzkazy vězňů vyrytými do dubových dveří.   Na Střední Moravě je stále co dělat. Připravili jsme pro Vás mnoho tipů na výlety, které naleznete na stránkách na www.central-moravia.cz . Pro další informace můžete navštívit také profil na facebooku – www.facebook.com/StredniMorava Od 1. července bude probíhat fotografická soutěž zaměřená na fotozážitky z výletů po Střední Moravě. Nejlepší fotky budou odměněny hodnotnými cenami.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama